איברהים צרצור
איברהים צרצור צילום: Flash 90

איבראהים עבדאללה צרצור, לשעבר ראש הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית אשר הזרוע הפוליטית שלה הינה הרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ), חושף פרט מהותי בהסכם הקואליציוני הקשור למעמד ירושלים ולהר הבית.

במאמר בעיתון אל-קודס אל-ערבי (שבת) שכותרתו "ירושלים - משרפת המשטרים העריצים בעבר ובהווה" כתב צרצור: "במסגרת ההסכם הקואליציוני הוסכם לשמור את הסטטוס קוו בכל הסוגיות הקשורות לנושא הפלסטיני, כולל בירושלים ובמסגד אל-אקצה".

יש לציין, כי בנוסח ההסכם הקואליציוני שפורסם בתקשורת לא נזכרת כל התייחסות לירושלים ולמסגד אל-אקצה.

לדברי צרצור, הרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ) ניצלה את הקיטוב הפוליטי בישראל כדי להצטרף לקואליציה בניסיון להביא הישגים לחברה הערבית שלא ניתן היה להשיגם בקואליציה הנשענת רק על מפלגות ציוניות.

צרצור ציין, כי באירועים האחרונים ממשלת ישראל יישמה מדיניות "תוקפנית" שבמספר מקרים הייתה קיצונית יותר מזו של ממשלת נתניהו, ולכן רע"מ, שהיא הזרוע הפוליטית של התנועה האסלאמית, הייתה חייבת לנקוט בפעולה מיידית ולהביע התנגדות למדיניות הממשלה.

מועצת השורא (המועצה המייעצת של התנועה האסלאמית) הורתה לרע"מ להקפיא את חברותה בקואליציה והגדירה את ירושלים ומסגד אל-אקצה "קו אדום".

בנוסף, מועצת השורא לא הותירה ספק בדבר בכוונתה להנחות את רע"מ לפרוש באופן מוחלט מהקואליציה ואפילו להתפטר מהכנסת ולהביא לבחירות מוקדמות אם תימשך המדיניות הנוכחית של הממשלה בירושלים.

"אין ספק ששעון החול של ממשלת בנט - לפיד הולך ואוזל", סיכם צרצור את המאמר.