איציק סעידיאן
איציק סעידיאן צילום: מתוך "המהדורה המרכזית" חדשות 12

שנה לאחר שהצית עצמו מול משרדי אגף השיקום של משרד הביטחון בפתח תקווה איציק סעידיאן העביר הבוקר (שלישי) מסר חדש, ערב יום הזיכרון תשפ"ב.

בהקלטה ששודרה בכאן ב' אמר סעידיאן: "עוד מעט יום הזיכרון. מה זה יום הזיכרון בשבילי? בשבילי זה הישראליות יותר מהכול. כי כולנו בסוף בעצב הזה מחזקים אחד את השני. זה יום שעוברות הרבה רגשות ומחשבות".

"קודם כל אני רוצה להגיד שאני משתתף בצער המשפחות השכולות ופונה לחבריי הפצועים והפצועות בצה"ל", המשיך סעידיאן. "זה יום קשוח ואנחנו לא צריכים יום מיוחד כדי לזכור את החברים שלנו. אנחנו זוכרים אותם כל השנה. אז אני ממליץ לא להעמיס יותר מדי על עצמכם ביום הזה. תבחרו להיות יותר עם חברים קרובים, עם המשפחה, תלכו לים לנשום אוויר, לראות שקיעה, לגלוש. תודה שאתם מחזקים אותי בשיקום שלי. מחזק, מחבק ואוהב אתכם", סיכם.

לפני כארבע חודשים נשמע סעידיאן לראשונה בקולו מודה לרופאיו שמלווים אותו בתהליך השיקום שלו וגם יצא לראשונה מאז אושפז לאוויר הפתוח.

סעידיאן סובל מפוסט טראומה בעקבות שירותו כלוחם בגדוד 13 של גולני. הוא היה מעורב גם באסון הנגמ"ש במבצע צוק איתן, שהוביל למותם של 13 לוחמים בשכונת סג'עייה, בהם אורון שאול שנחטף והוכרז חלל צה"ל.