אסון מירון
אסון מירון צילום: David CohenFlash90

ועדת הכספים בראשות ח"כ אלכס קושניר אישרה היום (ב') במסגרת דיון שינויים בתקציב המדינה, העברת תקציבית עבור הוצאתו לפועל של מתווה התשלום למשפחות נספי אסון מירון, בהתאם להחלטת הממשלה בנושא.

נציג הממשלה הסביר בדיון כי ההעברה התקציבית תממן העברת 500 אלף ש''ח בגין כל נפטר, כאשר התשלום יבוצע להורי הנפטר במידה ומדובר בקטין, ולאלמנת אדם נשוי.

חברי הוועדה קראו לזרז את התשלום ולבצעו בהקדם עם מינימום בירוקרטיה.

יו"ר ''יהדות התורה'' ח"כ משה גפני: "היה צריך להביא את זה מיד ולא לחכות עד עכשיו, אבל טוב מאוחר מלא כלום. נעקוב ונדאג שכל הכסף יעבור למשפחות כבר בימים הקרובים עוד לפני ל"ג בעומר, בלי בירוקרטיות נוספות ובלי עמלות על הכסף".

נציגי פורום משפחות אסון מירון נפגשו לאחרונה עם פרויקטור ההילולה במירון צבי טסלר ועם המפיק דודי עזריאלי לקראת אירוע שייערך לזכר הנספים באסון.

באירוע שיתקיים בשעה 18:30 בל"ג בעומר ישתתפו בני משפחות הנספים ויובילו אותו מספר זמרים: נפתלי קמפה, מוטי שטיינמץ, מוטי ויזל וחיים ישראל. גם החזן יצחק מאיר הלפגוט ייטול חלק האירוע.

הפרוייקטור צבי טסלר אמר במהלך הפגישה: "מה שהיה עד היום לא יקרה השנה, כל ההילולא תהיה שונה בתכלית, אנחנו עושים הכל בכדי שההילולא תתקיים בצורה מסודרת ובטוחה, בעיני יש חשיבות גדולה ביותר לאירוע הזכרון להרוגי האסון, אסור שהאסון הזה ישכח מהלב".