וליד טאהא
וליד טאהא צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, חבר הכנסת וליד טאהא מסיעת רע"מ, חשף הערב (רביעי) כי קיבל הזמנה להגיע לבלפור במסגרת המגעים שהתקיימו בשנה שעברה בין ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו ליו"ר רע"מ חבר הכנסת מנסור עבאס.

טאהא נשאל בערוץ הכנסת "היית בבלפור, במעון הרשמי של ראש הממשלה?", והשיב: "מנסור היה יותר מפעם אחת, כמה פעמים, אני הוזמנתי לבלפור ולא הסכמתי ללכת לשם, אבל הייתי במקומות אחרים.

''אני אשמור את זה לכבוד הקיים בין האנשים, בין המפלגות הרי צריך בסיס של כבוד בדברים שקורים בין המפלגות והאנשים", הוסיף ח"כ טאהא.

מוקדם יותר היום איים מנסור עבאס לחשוף את המסמכים מהמשא ומתן שניהל עם בנימין נתניהו לשם הקמת ממשלת ימין צרה שתישען על רע''מ.

בהצהרה שבה הכריז על מתן צ'אנס נוסף לקואליציית בנט, הדף עבאס את הביקורת של נתניהו: ''זה אותו נתניהו שניהלנו איתו מערכת יחסים בתקופת הממשלה הקודמת. ניהלנו איתו משא ומתן קואליציוני שמתועד בטלפון שלי וכנראה נצטרך להוציא את התיעוד הזה. חברי מרכז הליכוד מאמינים לנו ולא לנתניהו".

שעה קודם לכן נאם נתניהו בכנסת, ואמר במליאה: "אנחנו מעולם לא התכוונו להכניס לממשלה או לקואליציה את מפלגתו של מנסור עבאס. מעולם. אמרנו להם לתמוך בבחירה ישירה של ראש הממשלה, מה שהיה מייתר את התלות שלנו בהם ובכולם.

''מעולם לא הסכמנו להיות תלויים בהם ולעולם לא נסכים להיות תלויים בהם", הבהיר ראש הממשלה לשעבר ותקף את חברי הקואליציה, ''אבל אתם מרכינים את הראש, כוססים את הציפורניים וממתינים להחלטות של מועצת השורא''.

על רקע כינוס מועצת השורא אתמול והביקורת על כך בימין, עבאס סיפר: "גם נתניהו המתין להחלטות מועצת אלשורא של רע"מ כאשר ניהל איתנו משא ומתן כדי להקים ממשלה ונפגש אתי 4 פעמים במעונו בבלפור".

"רע"מ ומוסדותיה ובתוכם מועצת אל-שורא גוף דמוקרטי לגיטימי וחוקי במדינת ישראל, מתנהלת בצורה אחראית וממלכתית, למרות נסיונות ההסתה והדיליגיטימציה שלך, רע"מ מקיימת את חובתה האזרחית ומחויבותה לחברה הערבית וזהותה. ביבי, אף אחד לא מאמין כבר למסע הדה-לגיטימציה שלך", סיכם עבאס.