הרב טייכטל בשיחה עם מנכ"ל החברה
הרב טייכטל בשיחה עם מנכ"ל החברה צילום: הקהילה היהודית בברלין

קרסטן ספוהר, מנכ"ל חברת התעופה לופטהנזה, התנצל על האירוע האנטישמי שהתרחש במטוס החברה בשיחה שקיים עם רבה של ברלין, הרב יהודה טייכטל.

"לאנטישמיות אין מקום בלופטהנזה", אמר ספוהר. ''מה שקרה לא היה צריך לקרות. החברה שלנו מייצגת חיבור בין אנשים, תרבויות ואומות. פתיחות וסובלנות הן אבני היסוד ואין מקום לאנטישמיות".

הרב טייכטל אמר למנכ"ל החברה: "אם עובד במדי לופטהנזה פועל בצורה לא נכונה - חששות והאשמות באנטישמיות הן לגיטימיות לחלוטין. ניתן לצפות לרגישות רבה יותר מתאגיד גרמני".

הרב הוסיף ואמר לאחר השיחה: "אני שמח שמנכ"ל לופטהנזה הגיב כל כך מהר, נקט עמדה ברורה והתנצל".

מאז נחשף המקרה התחוללה סערה גדולה ובחברה עושים הכל לצמצמם נזקים. במהלך השיחה בין מנכ"ל החברה לרב טייכטל סוכם על פגישה שתיערך בימים הקרובים ובה ידונו בהרחבה בפרשה בכדי שמקרה דומה לא יישנה בעתיד.

נזכיר כי חברת התעופה הגרמנית "לופטהנזה" מנעה מכ-100 עד 180 יהודים חרדים מארצות הברית לעלות לטיסה מגרמניה להונגריה – לאחר ששני חרדים סירבו לעטות מסיכה. החרדים היו בדרכם לקברו של הרב ישעיה מקרעסטיר (ישעיה שטיינר) בהונגריה, שבתאריך העברי ג' באייר חל יום השנה לפטירתו.

אנשי הצוות של לופטהנזה הודו בענישה קולקטיבית כלפי כל החרדים שביקשו להמריא מנמל התעופה בפרנקפורט, ועדויות מצולמות מנמל התעופה עוררו זעם רב בעולם היהודי על האפליה כלפי החרדים.