חילי טרופר
חילי טרופרצילום: חזקי ברוך

בית המשפט העליון ידון בשבוע הבא בערעורו של הבמאי מוחמד בכרי על החלטת בית המשפט המחוזי לפסול את הקרנת סרטו "ג'נין ג'נין" ולפצות לוחמים בקרב בגין הוצאת דיבתם, ולראשונה יגיע לבית המשפט כדי לתמוך בלוחמים שר בממשלה, כך מדווח העיתון 'ידיעות אחרונות'.

מדובר בשר התרבות והספורט חילי טרופר המלווה את הלוחמים במשך תקופה ארוכה.

"בעימות בין בכרי וביניכם אני בוחר בצד שלכם. אני מתייצב לצידכם – אתם שיצאתם להילחם למעננו, נזהרתם מלפגוע בחפים מפשע ונפלתם קורבן לעלילת שווא", אמר השר ללוחמים שתבעו את פסילת הסרט.

לקראת הדיון התפרסמה מודעת תמיכה בלוחמים עליהם חתומים נציגים רבים של הקואליציה ביניהם השר טרופר והשרים איילת שקד, יאיר לפיד, בני גנץ, אלעזר שטרן, מתן כהנא, פנינה תמנו-שטה, מירב כהן ואורית פרקש הכהן.

"החברה והמדינה חבות חוב מוסרי ללוחמים שחירפו נפשם בג'נין במטרה לבער את קיני הטרור לאחר שבחודש מארס 2002 נרצחו 120 אזרחים בפיגועי טרור. אנו שותפים לדרישת הלוחמים ובני המשפחות השכולות לקיום הליך משפטי שיברר ויכריע בסוגיה, ולהעמיד את בכרי לדין כדי להביא לבירור האמת, ובמידה ותוכח צדקתם, למנוע את המשך הפצת הדיבה החמורה עליהם ועל חבריהם ובניהם שנהרגו בקרב", לשון המודעה.

נזכיר כי בית המשפט המחוזי החליט לאסור את הקרנת הסרט ולגזור על הבמאי בכרי לשלם פיצוי בסך 175 אלף שקל לאחד הלוחמים שהופיע בו.