ח"כ יואב בן צור
ח"כ יואב בן צורצילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

ח"כ יואב בן צור (ש"ס) תקף את המתווה הממשלתי במירון וטען כי ככל שמדובר בציבור חרדי היד קלה על ההדק.

"אתמול העליתי הצעה לסדר במליאה – למה כשאדם נכנס להר הבית אף אחד לא לוקח ממנו כסף? אם אדם רוצה לעלות למירון ברגל הוא לא יכול להכנס", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

"נעשה פה מעשה שלא ייעשה. פונים אלי עשרות אנשים שלא מצליחים להשיג כרטיסים. אני לא יודע למי חילקו את הכרטיסים. יש הסכמים עם כל מיני קבוצות שקיבלו אלפי כרטיסים".

לדבריו "אני יודע בדיוק מה זה מירון ואני ממש חושש שהפעם אנחנו נגיע למציאות שלא חלמנו עליה. אני אומר לאנשים שאולי עדיף לא לנסוע לשם. אף אחד לא ביקש מ-250 אלף מוסלמים שעלו להר הבית כרטיס כניסה. אצל החרדים האצבע קלה על ההדק".

בדבריו התייחס להשוואה שביצע ח"כ חלפון בין מועצת גדולי התורה למועצת השורא. "ההשוואה שעשה אתמול כלפון בין מועצת השורא למועצת חכמי התורה רק מראה על הבורות ונלוזות שלהם, זה ראוי לכל גינוי. זה חלק מההידרדרות של ימינה ממפלגה דתית לאומית למפלגה שמאלנית חילונית שפוגעת בכל הקדוש והיקר".

בן צור תקף: "הם מדרדרים את המדינה. עכשיו זה פוגע גם בחיי אדם. 19 קורבנות בחודש האחרון, זה גל טרור שלא חווינו הרבה שנים. וכדי לשמר את השלטון עדיין נכנעים לכל הדרישות ההזויות של מועצת השורא ורע"מ. לאן עוד נגיע?"

בדבריו התייחס לקריאתו של יו"ר רע"מ למפלגות החרדיות להצטרף לקואליציה: "אנחנו לא צריכים את הטובות שלו ולא רוצים לשבת בממשלה רעה כזו שהורסת כל חלקה טובה".