שרשרת אנושית
שרשרת אנושית צילום: דוברות בנימין

תושבי המועצה האזורית מטה בנימין ליוו את חזרת משפחתו של נעם רז הי"ד ממסע ההלוויה בהר הרצל לביתה בקידה, ונופפו בדגלי ישראל בצמתים המרכזיים בכביש 60.

כבר בבוקר עמדו תושבים ותלמידים בצמתים עם דגלי ישראל כדי ללוות את משפחת רז בדרכה להלוויה. גם בדרך חזרה עמדו תושבים רבים. בצומת שער בנימין עמדו עובדי המועצה האזורית בנימין שיצאו ממשרדי המועצה אל הצומת עם דגלי ישראל.

גם בצומת עפרה ובצומת המשטרה הבריטית עמדו תושבים. כך גם בצומת שילה ובאזור יישובי גוש שילה בואכה ליישוב קידה עמדו תושבים רבים עם דגלי ישראל וביקשו לשלוח מסרים של חיזוק ותמיכה במשפחה.

תלמידי ישיבת בני עקיבא בעלי הצטרפו לשרשרת האנושית בין אזור התעשייה שילה לישוב קידה. ראש הישיבה, הרב עובדיה בן משה הזמין גם את הורי התלמידים בשכבות ז-י לקחת חלק לצד הרבנים המורים המקצועיים ואנשי מנהלה.

המטרה הסביר הרב עובדיה "להראות שאנחנו לא אדישים למה שקרה, לסביבה, שאכפת לנו שחשוב לנו לעשות מעשה. אנחנו יודעים שגם הנוער מבקש לעשות ויחד תיעלנו למעשה חיובי וחינוכי. בשעה שיחזרו בני המשפחה ממסע ההלוויה נעמוד בצידי הדרך וניתן להם יד. נראה להם שהם לא לבד, שאכפת לנו. השרשרת שלנו והחיבור לא התחילו רק עתה אבל היא התהדקה עוד יותר עם נפילתו של הלוחם נעם רז הי"ד".

צילום: דוברות בנימין
צילום: דוברות בנימין

ראש המועצה ישראל גנץ ספד לנעם רז מוקדם יותר: "בנפילתו של נעם, נפער חלל ענק לעם ישראל כולו, לתושבי בנימין, לקהילת קידה וכמובן אבדן אישי להורים ולאחים של נעם, לאפרת ולילדיו בארי, איתם, בניה, שגב, נוה והללי. אנחנו מחבקים אותם חיבוק גדול וקרוב לליבנו.

''גיבור ישראל התהלך ביננו. אנחנו נמשיך בדרכו ובמורשתו של נעם שכה אהב וטיפח את הארץ ועסק ביישובה. נמשיך בע"ה להעמיק שורשים ולהרחיב את היישוב קידה שהוא היה ממקימיו ונשתדל ללכת בדרכו הצנועה. נעשה זאת בראש מורם. בדרכי נעם ובדרך של נצח ישראל. אני מבקש לשלוח חיזוק מכל תושבי בנימין לקהילת קידה היקרה", כך גנץ.

לוחם הימ"מ נעם רז ז"ל שנהרג בקרב עם מחבלים בפעילות מבצעית בכפר בורקין הובא למנוחות הבוקר (ראשון) בחלקה המשטרתית בהר הרצל בירושלים.

הלוויתו של רז היתה סגורה לתקשורת לבקשת בני משפחתו. לאחר מותו הוחלט להעלותו לדרגת רנ"ג - הגבוהה ביותר בדרגות הנגדים.

"אבי מעוז תמך בשיתוף הפעולה עם מנסור עבאס" ערוץ כנסת

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי מסר: "הוא השתייך לקבוצה קטנה וייחודית של שוטרים ולוחמים ששמו את טובת המדינה וביטחון אזרחיה בראש מעייניהם. הוא הקדיש את חייו למען חבריו ביחידה ולמען המשטרה והמדינה".

"בימ"מ הוא יזכר תמיד כלוחם שנרתם לכל משימה, לוחם מלא צניעות וענווה שמשרת מתוך ערכי הציונות ואהבת המדינה. הערכים שהובילו את נעם בחייו, יהיו מונצחים במותו ולאורם נחנך את לוחמינו ושוטרינו במשטרת ישראל. יהי זכרו ברוך", הוסיף.

רז, בן ה-47 ואב לשישה, נפצע ביום שישי האחרון באורח קשה במהלך פעילות בנפת ג'נין, ופונה במסוק לבית החולים רמב"ם שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

רס"ב רז ז"ל, תושב היישוב קידה, התגייס ליחידת הימ"מ בשנת 1999 ושימש במשך כ-23 שנים ביחידה כלוחם, פארמדיק, פורץ וצלף. נועם ז"ל השתתף במאות מבצעים לסיכול טרור, סיכן את עצמו והציל חיים.

משפחתו הסכימה לתרומת איבריו להצלת חיים לאחר שהיה חתום על כרטיס אדי. בבית החולים רמב"ם יונצלו קרניות עיניו ויושתלו בהמשך בחולים הממתינים להשתלה.

שר התקשורת יועז הנדל ספד בכניסה לישיבת הממשלה: "נעם רז לוחם ימ"מ ותיק, צלף ופארמדיק, נפל על הגנת המולדת ביום שישי. נועם הוא סמל להצמדות למחיר הכבד של מגש הכסף. סא"ל מחמוד חיר א-דין, שנהרג לפני כשלוש שנים כמפקד ולוחם ביחידת מבצעים מיוחדים והיום הותר שמו לפרסום, הוא גיבור ישראל נוסף. שני גיבורים מקידה ומחורפיש. התמהיל הישראלי שמאפשר למדינת ישראל לצמוח''.