מאיר דויטש
מאיר דויטש צילום: ערוץ 7

מפלגת רע"מ הודיעה כי תמשיך לתמוך בממשלת בנט-לפיד ואמש (ראשון) נחשפה עוד הטבה שקיבלה המפלגה בראשות מנסור עבאס: תצומצם האכיפה כנגד בניה בלתי חוקית בנגב.

מאיר דויטש מנכ"ל תנועת רגבים הגיב: "מפלגה אנטי ציונית ותומכת טרור לקחה את ממשלת ישראל כבר ערובה, והיא זו שקובעת הלכה למעשה את מדיניות הממשלה. זוהי פגיעה חסרת תקדים במדינת ישראל, בחזון הציוני ובשלטון החוק.

"בנט, שקד, סער ואלקין - הגעתם מזמן למדרון החלקלק שמפניו התרענו בפני כל המפלגות הציוניות ערב הבחירות. ההיסטוריה לא תשכח", הוסיף דויטש.

כאמור, הרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ) דיווחה על הישג מוחשי ראשון שחילצה במסגרת השיחות שניהלה עם ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד כתנאי לחזרתה לקואליציה.

בהודעה שפרסמה ציינה רע"מ, כי "במסגרת ההסכם החדש בין הרשימה הערבית המאוחדת לגורמים הממשלתיים, אישרו הממשלה והרשויות המוסמכות תיקונים חשובים במדיניותן בכל הנוגע להליכים משפטיים של הרחבת בתים קיימים ובניית בתים חדשים בכפרים בלתי מוכרים בנגב".

על פי ההודעה השינוי במדיניות הממשלה מאפשר להרחיב את המבנים הקיימים עד ל-70 מטר, ולהקים מבנה נוסף באותו שטח בתיאום עם הגורמים המוסמכים. לדברי רע"מ, הדבר פותח את הדרך לזוגות צעירים לבנות בית מבלי לחשוש מפני הריסה או הפרה של החוק.

בנוסף, השינוי במדיניות הממשלה יאסור על הריסות תוספות קיימות למבנים, יאפשר תחזוקה של הבתים הקיימים ושינוי הגגות שלהם.

רע"מ ציינה בהודעתה שיתאפשר לתושבים שבתיהם סמוכים למקום בו מבוצעים פרויקטי תשתית כדוגמת כבישים ומסילת ברזל להעתיק את מקום מגוריהם באופן זמני ולקבל חיבור לתשתיות עד לחזרתם למקום המגורים המקורי.

חבר הכנסת וליד טאהא מרע"מ אמר בשבוע שעבר, כי "בימים הקרובים מאוד" ניתן יהיה לראות את ההישגים שחילצה רע"מ בשיחות שניהלה עם ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד במסגרת התנאים שהציבה להישארותה בקואליציה.

לדברי טאהא, ההישגים הגדולים שחילצה רע"מ בשיחות עם לפיד ילמדו כי הממשלה הפנימה את כללי המשחק החדשים עם החברה הערבית.

גורם בקואליציה הגיב להודעת רע"מ ואמר: ''הממשלה הקודמת קבעה מדיניות אכיפה של אי הריסה של מבנה עד 50 מטר. בעקבות פנייה של שר הרווחה זה הוגדל לאי הריסה המבנה עד 70 מטר''.

בליכוד תקפו בחריפות את ההסכמות עם רע"ם: "כדי לשמור על כסאו בנט ממשיך במכירת החיסול של המדינה למועצת השורא. משמעות ההחלטה לאפשר ולהכשיר בנייה בלתי חוקית בלתי מוגבלת היא מסירה סופית של הנגב".

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז הגיב ''בנט וימינה משחקים בונקר ובמקביל בנט מכשיר בנייה לא חוקית בכפרי הנגב ובפועל מחלק את הארץ''.