אוכל לכלבים
אוכל לכלביםצילום: ISTOCK

אפשר להגיד ללא כל עוררין כי רכישת אוכל לכלבים, במיוחד בעידן בו אנו חיים, עשויה להיות פעולה מעט מורכבת בניגוד לימים עברו בהם המגוון היה מופחת. כיום, ניתן לומר באופן חד משמעי כי קיים מגוון רחב של מוצרי מזון לכלבים והתחרות היא גבוהה באופן משמעותי שכן, המגוון הרחב עשוי ליצור בלבול קטן בקרב לא מעט מהצרכנים השונים. לכן, במאמר הבא ריכזנו עבורכם את כלל הטיפים שחשוב להתייחס אליהם טרם הגעתכם אל מעמד הרכישה, על מנת להבטיח כי תצאו מחנות החיות עם האוכל האיכותי ביותר.

אוכל בהתאם לסוג הכלב ומשקלו

תחילה, השלב הראשוני בעת בה אתם מעוניינים לרכוש אוכל לכלבים יהיה להתייחס לתווית אשר נמצאת על גבי האריזה, תאריך התפוגה, היצרן וכמו גם, אחוזי הרכיבים הנמצאים בו יחד עם הוראות המתייחסות לכמויות שיש לתת בהתאם לסוג הכלב ומשקלו כמובן. יתרה מכך, תוכלו לקבל על האריזה אינדיקציה בעבור מי מיועד המזון, בין אם מדובר בגורים, כלבים הסובלים מבעיות משקל, כלבים בוגרים, כלבים עם בעיות רפואיות שונות וכן הלאה. מיותר לציין כי מרבית החנויות ברחבי הארץ מחזיקות את הרוב המוחלט של סוגי המזון לכלבים אשר קיימים בשוק, מהמותגים המובילים יותר אל המותגים המובילים פחות.

היעזרו בהמלצה מטעם הוטרינר

מיותר לציין כי בחלק מהמקרים לא מספיק כי נבצע חיפוש עצמי שכן, ישנם כלבים מסוימים אשר אוכל מסוים עשוי לעורר להם בחילות ולגרום לבעיות רפואיות כמו הקאות, נשירות בשיער ואף הופעה של פצעים כאלו ואחרים על גבי העור, פצעים אשר נובעים מאלרגיה ברוב המוחלט של המקרים. עם כן, בעת בה מדובר במצב בו הכלב שלכם סובל מבעיות אלרגיה, ההמלצה המרכזית תהיה לפנות אותו במהירות האפרית למרפאה וטרינרית במטרה לבדוק את הכלב באופן מקצועי. כך תוכלו לוודא כי בעת בה תלכו לבקר בחנות חיות, תצאו עם רכישה מתאימה עבור הצרכים האישיים של החבר הקטן שלכם.

בחירה במותגים מובילים ופופולרים

אחד הטיפים היעילים יותר בנוגע לבחירה אוכל לכלבים הוא ללא ספק חיפוש חוות דעת ברחבי האינטרנט, חוות דעת אשר מתקשרות באופן ישיר לסוגי המזון והחברות אשר מייצרות אותן. אם כן, כמו בכל תחום - ההמלצה המרכזית תהיה לרכוש מהמותגים המובילים יותר על מנת להבטיח שקט נפשי כי אכן קניתם את המוצר האיכותי ביותר. נוסף על האמור, מוטב כי עדיין תוודאו מהם הערכים הכלולים במזון בו בחרתם, ביניהם אחוזי החלבון הנמצאים בו, חומרי הגלם ממנו הוא עשוי ועוד מגוון רחב של נתונים שונים שעשויים להקל עליכם בעת מעמד הבחירה ולהכוויין אתכם ישירות אל הבחירה האידיאלית.

חטיפים לכלבים

מעבר לצריכה הבסיסית אותה צורך הכלב שלכם, ניכר כי מדי פעם מגיע לו להתפנק גם בחטיף מסוים. כמו כן, קיים מגוון רחב של חטיפים לכלבים, מגוון אשר מטרתו להעניק מענה עבור שימושים שונים. מלבד לחטיפים אשר מספקים לכלבים שלכם הנאה תוכלו להיעזר גם בחטיפי כלבים מיוחדים אשר מיועדים למטרות אילוף אשר בא לידי ביטוי כצ'ופר על כל פעולה טובה שהכלב עושה. חטיפי האילוף למעשה יעניקו לכם את האפשרות לאלף את הכלב שלכם ללא עזרים חיצוניים. נוסף על כך, תוכלו לפגוש בחטיפים דנטליים מבין מגוון החטיפים הרחב, חטיפים טעימים שהמטרה שלהם הינה לשמור על היגיינת הפה של הכלב.