משפחתו וחבריו של ידידיה פוגל ז"ל שנהרג לפני שנה באסון במירון הוציאו שיר בליווי קליפ וידאו מושקע לזכר פוגל, שלמד בישיבת רמת גן.

תלמידי הישיבה שרו את "ממקומך" מתוך תפילת שחרית של שבת בלחן של בן ציון שנקר. הסינגל הוא חלק מהאלבום "מבקשי פניך 3 - שבת קודש ברמת גן".

"תהליך יצירת הקליפ היוותה מעין מסע של ריפוי לאור מה שעברנו כישיבה ממש לפני שנה", סיפר אהרן סעדון סמנכ"ל ישיבת רמת גן. "בליל האסון היו על ההר כ-100 תלמידים ומתוכם כ-10 שהיו בתוך השביל שבו נמחצו ההמונים. בניצוחו של אלחנן אחראי המדיה המסור שלנו ובשיתוף מלא של המשפחה, חזרנו למירון עם החברים שהיו עם ידידיה בשניות האחרונות, אל לב ליבו של מקום האסון, ועל המדרגות בהם נמחצו למוות 45 ההרוגים, שרנו, בכינו והעלינו את זכרו של ידידיה במקום בו עלתה נשמתו בסערה השמיימה".

יהל אלכסנברג, איש צוות וחבר קרוב של ידידיה פוגל סיפר: "הניגון 'ממקומך' הוא ניגון שלימד אותנו ידידיה זמן לא רב לפני שנספה באסון. בין מעלותיו הרבות של ידידיה בלטה אהבתו והתקשרותו ל'היכל הנגינה', ניגונים של געגועים וכיסופים היו שגורים בפיו, תנועת הנפש בה הילך הייתה תנועת ניגון מתמדת. זכינו ודביקותו הדביקה את כל בני החבורה, בני הישיבה היקרים".

אדם חורי, תלמיד הישיבה וחבר קרוב של ידידיה שנמחץ גם הוא בין ההמונים אך ניצל ברגע האחרון אמר: "ניגונים רבים לימד אותנו ידידיה, הם נלמדו ב'סדר ניגונים', בהתוועדויות, בסעודות השבת וסתם כך בלילות בשבתו עם חברים. יותר מכל ניגונים אלו הוא לימד אותנו לימוד לא פחות חשוב והוא הלימוד של עבודת הנגינה, כיצד שרים ניגון".

לדבריו, "אחד הניגונים שהדליק, נאחז בנו בחזקה והפך לניגון ששגור בפינו בישיבה, הוא ניגון 'ממקומך'. במוצאי שבת, כשכולם עוד לבושים לבן, בפתח מסע הלוויה ביקש אחיו פתחיה, בוגר הישיבה, לשיר את הניגון. אין מילים לתאר את הכיסופים והגעגועים שנתמלא אז בית ההספדים".

בישיבת רמת גן מספרים כי הקליפ הוא "קליפ של הנצחה, אהבה, לימוד וגעגוע בו המשפחה הנפלאה, הצוות, החברים ותלמידי הישיבה מנסים להעביר אליכם טעימה מהיכל הנגינה, מהר מירון, מבית המדרש, מפנימיות התורה, ומפנימיות הלב המתגעגע של ידידיה".

אלכסנברג חתם: "אנו תפילה שהוא יגע בכולנו ויעורר אותנו בלב אחד לאבינו שבשמים ומתוך כך יופיע ממקומו אבינו מלכנו- כי מחכים אנחנו לו, ועינינו תראינה מלכותו בקרוב בימינו אמן".