ניר אורבך
ניר אורבך צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חבר הכנסת ניר אורבך אמר למקורביו כי מאס בשותפות הקואליציות עם רע"מ וציין כי הוא אינו מתרגש מפרישתה של ח"כ ג'ידא רינאוי זועבי ממרצ מהקואליציה, כך דווח בחדשות 12.

אורבך אמר: "סיימתי להבין את הצרכים הלאומיים של הח"כים הערבים בקואליציה הזו. אם זועבי רוצה ללכת – שתלך".

"הניסוי של השותפות בקואליציה עם הח"כים הערבים נכשל, הגיע הזמן להבין את זה", הוסיף אורבך שבאחרונה הציב שלוש דרישות לראש הממשלה כדי שתקודם מדיניות ימין בממשלה הנוכחית.

עוד הוסיף אורבך בשיחה עם מקורביו: "אני לא מוכן לשמוע יותר על הגחמות שלהם בענייני הר הבית ומילים כמו כיבוש, ולא מעניינות אותי הדרישות שלה".

הוא העריך כי "אם ח"כ זועבי תפסיק להצביע עם הקואליציה - העסק גמור".

לפני כן פרסם יו"ר יש עתיד, שר החוץ יאיר לפיד, פוסט אופטימי יחסית בפייסבוק. "הממשלה הזו היא הדבר הנכון למדינת ישראל ולעם ישראל", כתב לפיד. "אין לנו שום כוונה להיכנע או לוותר עליה. אין לנו שום כוונה לתת לביבי ובן גביר הזדמנות להרוס את המדינה. נעשה מה שאנחנו עושים כל פעם מחדש: נשב עם מי שצריך לשבת, נתקן כל מה שצריך לתקן".

"אמרו שבחיים לא נקבל את המנדט להקים ממשלה – קיבלנו. אמרו שהממשלה לעולם לא תקום – קמה", הסביר לפיד לעוקביו. "אמרו שהיא לא תשרוד את החודש הראשון – שרדה. אמרו שלא נצליח להעביר תקציב – עבר. הספידו אותנו כבר חמש פעמים ביום שידורים מיוחד – וחזרנו. עכשיו אותם אנשים אומרים לכם שהכל נגמר – לא נגמר. אנחנו כאן", הוסיף לפיד.