שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן סיפר על מאבקו באו"ם בניסיונות לייצר דה לגיטמציה לישראל באירוע משותף של הקרן למורשת ישראל וערוץ 7 שנערך בניו יורק.

"אני עובד קשה מאוד מדי יום כדי להילחם נגד השקרים וההסתה שמופצים נגד ישראל באו"ם", אמר ארדן והוסיף, "היום, בגלל שיש כל כך הרבה גופים משפטיים בינלאומיים ומדיה חברתית, השקרים וההסתה נגד ישראל והעם היהודי מופצים במהירות וניתן להשתמש בהם כדי לרדוף את החיילים שלנו או להפעיל לחץ על חברות כמו 'בן אנד ג'ריס' להחרים את ישראל".

"חשוב מאוד להילחם נגד השקרים האלה באו"ם כי זה עלול להזיק לעם היהודי ולמדינת ישראל", הוסיף ארדן.

ארדן הסביר את האסטרטגיה בה הוא נוקט. "ראשית צריך להיות תמיד במצב של מתקפה ולא מגננה. אני גאה לייצג את המדינה היהודית היחדה בעולם, מדינה של מוסר והדמוקרטיה הגדולה ביותר במזרח התיכון. המתקפה נועדה לחשוף את הצביעות של אויבינו ולהילחם נגד השקרים שלהם. זה מה שאני עושה כמעט מדי יום באו"ם".

"בנוסף, אי אפשר להיות רק במתקפה וחשוב להציג גם צד חיובי ואת התרומה של ישראל לעולם. מדינת ישראל היא מובילה ברבים מהנושאים החשובים כל כך לעולם, כמו מחסור במים, אנרגיה מתחדשת ובריאות. אני מציג את הדברים האלה כדי לחזק את היחסים שלנו עם החברות באו"ם, לשכנע אותן להתנתק מהקבוצות האזוריות או הדתיות שלהן ולשנות את דפוסי ההצבעה".

ארדן ציין כי "כך הצלחנו לפעול מול הונגריה וצ'כיה וכן מול מדינות עם רוב נוצרים אוונגליסטים, כמו גואטמלה שהתחילו לתמוך מאוד במדינת ישראל".