זועבי ולפיד
זועבי ולפידצילום: דוברות

לשכתו של שר החוץ יאיר לפיד פנתה היום (ראשון) לנציבות שירות המדינה - וביקשה לעצור את המינוי של חברת הכנסת ג'ידא רינאוי-זועבי לקונסולית בשנחאי, כך דווח בחדשות כאן.

המהלך יצא אל הפועל, לאחר שחברת הכנסת הבהירה ללפיד שהיא אינה מעוניינת בתפקיד הדיפלומטי.

נזכיר כי השר לפיד הבטיח לה את המינוי לפני כמה חודשים וחזר והצהיר על הבטחתו מאז שהודיעה חברת הכנסת על פרישתה מהקואליציה, למרות האמירות הקשות שלה על התנהלות מדינת ישראל.

בתום הפגישה שקיימו היום לפיד ורינאוי זועבי אמר שר החוץ: ''אני מקבל את ח"כ רינאוי זועבי בחזרה לקואליציה, ניהלנו שיח פתוח, גלוי, שקול על הצרכים האמיתיים של החברה הערבית גם איתה וגם עם ראשי הרשויות שאני מודה להם שבאו והתגייסו. שמנו מאחורינו את הוויכוח הזה וחוזרים לעבודת הממשלה''.

ח"כ רינאוי זועבי הוסיפה, ''אני באתי וצמחתי מהרשויות המקומיות הערביות עכשיו אני בכנסת כדי להיטיב עם החברה הערבית. אחרי לחץ עצום של ראשי הרשויות הערביות שהפנו אליי ושהם מבינים את המשמעות של הפרישה שלי מהקואליציה אני הסכמתי לשבת היום ובאתי איתם לשר לפיד ואני רוצה להגיד שאני מודעת ומבינה שהאלטרנטיבה לממשלה הזאת היא ששר המשטרה הבא יהיה בן גביר ואני רוצה למנוע את האלטרנטיבה הזאת. לכן מכיוון שאני באה לשרת את הרשויות המקומיות ולהביא להישגים עבור הצרכים של החברה הערבית אני אתמוך בקואליציה. אבל אני גם רוצה שהממשלה תהיה אמיתית וקשובה לחברה הערבית ולצרכים שלה בבריאות, בחינוך, בדיור, בתשתיות''.