מנסור עבאס
מנסור עבאס צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר רע"מ מנסור עבאס שנפגש אתמול (שישי) עם ח"כ ג'ידא רינאוי-זועבי בביתה, הציע לה שיריון תמורת המשך תמיכה בקואליציה. רינאוי-זועבי מסיעת מרצ לא השיבה להצעה וממשיכה לשדר מסרים סותרים.

עם זאת, ביחס להצבעה על חוק פיזור הכנסת, ככל הנראה היא לא צפויה לתמוך וזאת על אף שרק הערב אמרה לחדשות 13 כי היא שוקלת גם להצביע בעד.

רינאוי-זועבי אמרה היום לגורמים פוליטיים ששוחחו איתה שלאוכלוסיה הערבית רע שנתניהו יחזור וכי היא לא מתכוונת כרגע לפרק את הקואליציה אבל גם לא שמעו ממנה שהיא תצביע עם הקואליציה.

לאחר שיצא מהפגישה, השיב עבאס לשאלת חדשות 13 האם הצליח לשכנע אותה להישאר בקואליציה אמר: "אני לא צריך לשכנע. חברת הכנסת רינאוי-זועבי נבחרה כדי לייצג את החברה הערבית, והיא עשתה את זה ותעשה את זה, יש לה אחריות גדולה ואני סומך עליה".

בשיחה עם אלמוג בוקר לא פוסלת רינאוי-זועבי אפשרות שתצביע בעד. "אם החוק לפיזור הכנסת, אני אשקול את ענייני ואת הצבעתי. אני אשקול את זה ביני לבין עצמי. לא אהיה מושפעת משום דבר", אמרה.

היא התייחסה גם להרכב הממשלה וסיפקה הסבר נוסף מדוע החליטה לפרוש. "יש סוגיה שהיא ממסגרת את הכול והיא נקראת "כיבוש". הממשלה הזו לא יכולה לסיים את הכיבוש", כך רינאוי-זועבי.