אסף זמיר
אסף זמירצילום: שחר עזרן

הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, אסף זמיר, נשא דברים בכנס ירושלים של ערוץ 7 והעיתון בשבע הנערך בניו יורק, ושיתף את הקהל בתובנות שלנו בעקבות התגברות האנטישמיות בארצות הברית.

זמיר פתח בהתייחסות לדבריה של חברת הקונגרס הדמוקרטית אלכסנדריה אוקסיו קורטז, שהאשימה את ישראל במותה של העיתונאית הפלסטינית שירין אבו אקלה בג'נין, על אף העובדה שטרם ברור אם היא נורתה על ידי חיילי צה"ל או על ידי מחבלים.

"צריך שנבחרי ציבור יגלו אחריות מסוימת. אנחנו עוסקים בסוגייה הזאת מזה כמה שבועות ועדיין לא ברור מאיפה זה הגיע. לאור חוסר שיתוף הפעולה עם החקירה מצד הפלסטינים, הייתי מצפה מנבחרי הציבור לבקש מהם לשתף פעולה", אמר זמיר.

"לכעוס על מותו של מישהו זה בסדר. זה בסדר ולגיטימי ומקובל להתעצבן על זה. אבל אם אתה חושב שאתה יודע יותר טוב מהמנתחים הפלסטינים, אז יש לך בעיה", הוסיף.

בנוגע לעלייה באנטישמיות, זמיר מייחס אותה להפצת הדיבור והשנאה האנטי-יהודיים בקמפוסים בארצות הברית. לדבריו, "כשאתה מסתכל על האנטישמיות בארה"ב והיכן היא מתחילה, הקולג' הוא המקום שממנו מגיע המותג החדש של האנטישמיות".

זמיר הוסיף: "התוצאה היא שילדים יהודים מפוחדים מתרוצצים בקמפוס ולא אומרים את הדברים שהם רוצים, או שהם רואים בישראל נטל חברתי ופוליטי".