השרה שקד עם שלמה נאמן
השרה שקד עם שלמה נאמן צילום: דוברות

מועצת גוש עציון ערכה כנס עם הנהגות היישובים באזור ובמסגרתו הזמינה את שרת הפנים איילת שקד לשוחח עם המשתתפים.

שלמה נאמן, ראש מועצת גוש עציון מספר לערוץ 7 כי השרה התמודדה עם שאלות קשות שנשאלו מצד המשתתפים.

"היא דיברה כמובן על נושא הכנס של יחסי היישובים והמועצה ואחר כך נשאלו שאלות שחלקן היו קשות מאוד, כי לא סוד שיש מחלוקת וגם אני אמרתי בפתיח שמצד אחד אנחנו מאוד מכבדים אותה כשרה, אבל כמובן שיש גם מחלוקות וזה בסדר לדבר על כך ולהשמיע ולשמוע ביקורת דווקא לאדם עצמו ולא מאחורי גבו" אומר נאמן.

הוא מוסיף כי "היו ביקורות על המהלכים הפוליטיים האישיים שלה ושל המפלגה והיא ענתה להן וזה חלק מהכבוד ההדדי. אמרתי לה בסוף שאנחנו מאחלים לה הצלחה גדולה ברמה האישית ומקווים שתהיה שרה בממשלה הבאה אחרי שהנוכחית תתחלף במהרה".

נאמן מציין כי אמר לשקד שהחלפת הממשלה תיעשה רק בעזרת אנשי הימין בקואליציה הנוכחית. "אני חושב שדווקא בעת הזאת שהממשלה הרעה הזו היא על כרעי תרנגולת אין דרך לסיים את חייה מבלי שאנשי ימינה יפרשו, כי השמאל לא יעשה לנו טובה. בשמאל ברגע ששומעים את השמות בן גביר, סמוטריץ', נתניהו הם ישר מתוך חשש חוזרים".

"הדרך האמיתית לסיים את חיי הממשלה היא שאנשי הימין יחזרו הביתה, זה קרה עם עידית סילמן וצריך לקרות עם אחרים. לכן, מאוד נכון לנהל שיח עם האנשים האלה. השרה שקד קיבלה הרבה קולות בגוש עציון והמפלגה הזו עשתה הרבה צעדים נגד מה שהובטח וחשוב לנהל עימם את השיח כי הם אלו שיעזרו להקים ממשלה בכנסת הזו או לצאת לבחירות, שזו אופציה פחות טובה. אמרתי את הדברים לאיילת גם בארבע עיניים וגם באולם עצמו. אנחנו בהחלט ממתינים לאיילת שקד בצד הימני של המפה ויפה שעה אחת קודם".