חסן סיאד חודאי
חסן סיאד חודאי צילום: רויטרס

מפקד משמרות המהפכה חוסיין סלאמי נפגש עם משפחתו של קצין משמרות המהפכה חסן סייד חודאי שחוסל ברחוב בטהרן על ידי מתנקשים רכובים על אופנוע.

סלאמי טען כי ישראל עומדת מאחורי החיסול, "השהידים שנרצחים על-ידי הציונים הם עם מעמד גבוה בהרבה. אנחנו ננקום. האויב רדף אחריו מלב הבית הלבן ותל אביב במשך חודשים ושנים, מבית לבית ומסמטה לסמטה".

בתוך כך, האגף ללוחמה בטרור במטה לביטחון לאומי פרסם הבוקר (שני) חידוד אזהרת מסע לטורקיה עבור מבקרים ישראלים. זאת בעקבות החשש במערכת המדינית בירושלים כי איראן תגביר את ניסיונותיה לפגוע בישראלים במדינות הגובלות בה, לאחר חיסול בכיר במשמרות המהפכה השבוע באיראן והפרסום של העיתון 'ניו יורק טיימס' לפיו ישראל הודתה באחריות לאירוע.

בשבוע שעבר התקיימה בנושא התייעצות של גורמים ביטחוניים ומדיניים והוחלט לחדד את אזהרות המסע למספר מדינות, אך לא להעלות את רמתן.

בדברים שפרסם האגף ללוחמה בטרור נאמר כי "מזה מספר שבועות, וביתר שאת מאז האשמתה של איראן את ישראל במותו של קצין משמרות המהפכה בשבוע שעבר, גובר החשש במערכת הביטחון מפני ניסיונות איראניים לפגוע ביעדים ישראליים ברחבי העולם".

ראש הממשלה נפתלי בנט רמז אתמול לחיסולו של בכיר משמרות המהפכה בטהרן. "עידן החסינות של המשטר האיראני נגמר. מי שמממן טרוריסטים, מי שמחמש טרוריסטים, מי ששולח טרוריסטים - יישא במלוא המחיר", אמר בנט בפתח ישיבת הממשלה.

הניו יורק טיימס דיווח כי ישראל עדכנה את ארה"ב כי היא זו שחיסלה את חסן סיאד חודאי, בכיר משמרות המהפכה, שנורה למוות בתחילת השבוע שעבר בטהרן. לפי הדיווח, חיסולו של חודאי נועד להזהיר את איראן מפני המשך פעילות יחידה 840 של כוח קודס במשמרות המהפכה. היחידה אחראית לחטיפות אזרחים - ישראלים וזרים - ולהתנקשויות בהם ברחבי העולם.

חודאי בן ה-50 נורה כשישב במכוניתו בסמטה ליד ביתו. באיראן דווח כי שני החמושים שהיו רכובים על אופנוע ירו בו חמש פעמים לפני שנכנס לחניה בביתו במזרח טהרן.