ניתוח אף. אילוסטרציה
ניתוח אף. אילוסטרציה צילום: iStock

משפחות שכולות מפורום "בוחרים בחיים" שיגרו מכתב לשר לביטחון פנים עמר בר לב, ובו הן דורשות כי המדינה תתחייב שלא לממן טיפול קוסמטי למחבלת.

כזכור, בערוץ 7 נחשף כי שב"ס שוקל מחדש את דרישתה של מחבלת שביצעה את פיגוע התופת בשנת 2015 לממן לה ניתוח קוסמטי של שחזור אף. מדובר במחבלת פלסטינית שנגזרו עליה 11 שנות מאסר לאחר שפוצצה בלון גז בעת שהגיעה למחסום א-זעים ליד מעלה אדומים. השוטר משה חן שהיה במקום נפצע. המחבלת נכוותה בגופה כשבין השאר נפגעה צורתו של אפה.

המשפחות השכולות כתבו לשר בר לב: "אנו, משפחות שכולות מפורום בוחרים בחיים, הזדעזענו לשמוע שהמדינה שוקלת בחיוב לממן ניתוח קוסמטי למחבלת שניסתה לרצוח יהודים. המחבלת נכשלה במשימתה והצליחה לפצוע 'רק' שוטר אחד. 'רק' שוטר אחד שחייו וחיי בני משפחתו נהרסו לנצח".

"כולנו סבלנו ונפגענו מפיגועים קשים", כתבו. "כולנו מתמודדים עם קשיים ובקשות מהמדינה אך המדינה לא יכולה לספק לכולנו כל צרכינו. בפורום מספר לא קטן של משפחות עם צלקות פיזיות שהמדינה מסרבת לממן להם ניתוחים קוסמטיים".

עמר בר לב
עמר בר לב צילום: חזקי ברוך

"לטעמינו מחבלים דינם מוות, יחד עם זאת ברור שכעת שהם בכלא אין כל סיבה שהם יקבלו פינוקים", אמרו. "לא ייתכן שהם יקבלו טיפולים לא בסל הבריאות שאזרחי ישראל בעצמם לא זכאים לכך. אנחנו דורשים כולנו בשם הפורום ובשם אזרחי ישראל התחייבות פומבית שלא יינתן כל מימון של אגורה שחוקה לאף טיפול קוסמטי לא למחבלת זו ולא לאף מחבל אחר".

שי גליק מנכ"ל בצלמו שמייצג את השוטר משה חן מסר: "מחבל צריך לסבול בכלא ולא להתפנק. עד כה, למרות פניית השוטר משה חן והמשפחות השכולות, השר לביטחון פנים ונציבת השב"ס מסרבים להגיב ולציין האם יפעלו לא לממן את הניתוח אף למחבלת. אנחנו לא מתכוונים לוותר ונפעל בכל האמצעים שהדבר הכי ברור יקרה. מחבל לא יקבל שום טיפול קוסמטי או משפר איכות חיים".