עמר בר לב
עמר בר לב צילום: Yonatan Sindel/Flash90

השר לביטחון פנים עמר בר לב (העבודה) הבהיר כי טרם התקבלה החלטה אם לאשר למחבלת מימון ניתוח אף קוסמטי, ובכל מקרה, "לא ניתנה כל התחייבות לאשר או לשאת בהוצאות הטיפול".

כזכור, בערוץ 7 נחשף כי שב"ס שוקל מחדש את דרישתה של מחבלת שביצעה את פיגוע התופת בשנת 2015 לממן לה ניתוח קוסמטי של שחזור אף. מדובר במחבלת פלסטינית שנגזרו עליה 11 שנות מאסר לאחר שפוצצה בלון גז בעת שהגיעה למחסום א-זעים ליד מעלה אדומים. שוטר שהיה במקום נפצע. המחבלת נכוותה בגופה כשבין השאר נפגעה צורתו של אפה.

במענה למכתב שכתב עורך דין מיכאל ליטווק מארגון 'בצלמו' המייצג את השוטר שנפצע משה חן, כתב יעל גורן-חזקיה, רמ"ט השר לביטחון פנים: "על פי החוק שירות בתי הסוהר מחויב להעניק לכל אסיר המוחזק במשמורתו, את הטיפול הרפואי הנדרש לשמירה על בריאותו, וזאת בהתאם לשיקול דעת רופא שירות בתי הסוהר".

"בחוות הדעת שהוגשה בעניינה של האסירה עלתה אפשרות נוספת לטיפול", נאמר. "כיוון שכך, וכיוון ששירות בתי הסוהר מחויב לבחון כל בקשה המוגשת על ידי כל אסיר, הבקשה אכן נבחנה, אך בכל מקרה נבהיר כי לא ניתנה כל התחייבות לאשר או לשאת בהוצאות הטיפול. כמו כן, ברצוני לחדד כי החלטה רפואית כזו או אחרת אינה נתונה לשיקולו של השר לביטחון הפנים".

שי גליק מנכ"ל בצלמו שמייצג את השוטר משה חן מסר: "אנחנו מברכים על דברי השר שאין כל התחייבות לממן טיפול. אנחנו דורשים לא לממן בשום צורה ושום אופן כל טיפול אפילו טיפול בעלות זולה יותר. מחבלת צריכה לסבול לא לקבל שום פינוק ושום טיפול משפר חיים. נמשיך במאבק עד להתחייבות השר והשב"ס שהמחבלת לא תיהנה משום טיפול בשום דרך ושום צורה. צריכים לעזור לנפגעי טרור לא למחבלים".