ח"כ משה גפני וראש עיריית לוד יאיר רביבו
ח"כ משה גפני וראש עיריית לוד יאיר רביבו צילום: באדבות המצלם

יו"ר מפלגת 'דגל התורה', ח"כ משה גפני, ממשיך בסדרת הפגישות שלו עם ראשי ערים, והיום (רביעי) הוא נפגש בלשכתו בכנסת עם ראש עיריית לוד יאיר רביבו.

מקורבים לראש העיר מסרו כי השניים שוחחו על קידום השכונה החרדית-ליטאית בעיר – "גני איילון", על הסיוע לתושבים וכן בנוגע להמשך פיתוח החינוך ובתי הכנסת בעיר.

בלשכה של ח"כ גפני אמרו כי בפגישה הועלו הנושאים הקשורים לתחומי הקהילה והחינוך בעיר לקראת שנת הלימודים הקרובה, וכן נושא מבני הציבור בעיר לרווחת התושבים.

ראש העיר רביבו הגיע הבוקר לוועדת הכספים בכנסת כדי לדון בנוגע לכספים שהעירייה הייתה מקבלת בעבר מעצם היותה בשכנות עם שדה התעופה בן גוריון. מי שסייע לעיר בנושא, הוא ח"כ משה גפני שנפגש לאחר מכן עם ראש העיר רביבו.

במהלך הדיון עלה כי בשנת 2022 לא קיבלו הרשויות את הכספים שקובע החוק, מה שהביא לביקורת מצד חברי הוועדה כלפי משרד הפנים. נציג המשרד השיב כי במשרד עבדו על התקנות המותאמות לנוסח החוק החדש, וכי מרגע שהחוק יוסדר, יושלמו הסכומים לפי החלוקה שתקבע, מתחילת 2022.

כזכור, אמש (שלישי) נפגש יו"ר 'דגל התורה' ח"כ גפני עם ראש העיר בית שמש, ד"ר עליזה בלוך בלשכתה. "נדאג לבית שמש בממשלה החדשה", אמר גפני בסיום הפגישה.

ראש העיר סקרה בפני ח"כ גפני את ההתפתחות העיר בתחומי הבנייה וטיפוח המרחב הציבורי בשכונות החדשות בעיר, ובתחומי הפיתוח הכלכלי. עוד הדגישה ראש העיר בלוך את העשייה בעולם עידוד התעסוקה לכלל הציבור ולציבור החרדי.