מתן כהנא
מתן כהנא צילום: Avshalom Sassoni‎‏/Flash90

סגן שר לשירותי דת מתן כהנא שוקל את דרכו הפוליטית, ועשוי להודיע עוד היום (ראשון) על פרישה מסיעת ימינה.

כהנא מתלבט בין שתי מפלגות שאליהן יערוק: תקווה חדשה של גדעון סער וכחול לבן של בני גנץ, כאשר נטיית ליבו היא להצטרף לגנץ.

בחשבון הפייסבוק שלו כתב כהנא כי "המטרה שלי היא להמשיך את המסע אותו התחלתי יחד עם בנט. לפעול בכל כוחי לממשלת אחדות רחבה מתוך הבנה כי במציאות הפוליטית הנוכחית ממשלה של צד אחד זה דבר רע מאוד למדינת ישראל.

"להמשיך ולפעול לחיזוק הזהות היהודית של המדינה מתוך הסכמות רחבות ולא במלחמות דת. להמשיך ולהיות הבית לציונות הדתית המתונה והממלכתית. לאלו שנותנים לכולם להכנס לבית הכנסת שלהם, לאלו שמחזירים שלום ליד מושטת גם של מי שחושב אחרת מהם, ולאלו שמוכנים להעביר כוס מים גם ליריב פוליטי. לאלו שזוכרים שהתפקיד שלנו הוא לחבר ולאחד''.

כהנא סיפר כי "בימים אלו אני בוחן את הדרך בה אוכל לממש בצורה המיטבית את השאיפות האלה. תודה רבה לכל התומכים וגם למי שלא... טוב שאנחנו חיים בדמוקרטיה''.

מפלגת ימינה שבסקר המנדטים האחרון עומדת על ארבעה מנדטים בלבד, נערכת לבחירות החמישיות, כשהרכב הרשימה לא ברור וגם קהל היעד של המפלגה עדיין אינו ידוע.

שניים מחברי הסיעה, עידית סילמן וניר אורבך, צפויים לקבל שיריון בליכוד, וכדי לקבל את מימון המפלגות תזדקק איילת שקד לפחות לעוד שני חברי כנסת שיישארו עמה לבחירות הקרובות.

ב"ידיעות אחרונות" דווח כי מי שצפוי לתמוך בשקד הם ח"כ שירלי פינטו וח"כ אביר קארה. השרה שקד צפויה להיפגש עם כהנא היום כדי לשמוע מה יעשה. כך או כך, כהנא לא מתכוון לחבור לגוש סמוטריץ', בן גביר ונתניהו, וכמו נפתלי בנט הוא תומך בהקמת ממשלת אחדות רחבה.

בימינה יבצעו סקר כדי להבין מי הוא קהל שאליו תכוון המפלגה, ומי האנשים הנכונים לרוץ איתם לבחירות. יו"ר ימינה שקד מתכננת לפנות לקהל רחב, עם המסר שהיא זו שתחבר בין הגושים לממשלת אחדות, שתייצג את רצון העם ותוכל להמשיך לקדם יוזמות ורפורמות כלכליות. שקד לא תפסול ממשלה עם שני הקצוות - בן גביר ומנסור עבאס.

מנכ"לית ימינה לשעבר, סטלה ויינשטיין, תקפה את סילמן אתמול באירוע שבתרבות בראשון לציון. "עידית סילמן חברה של איבתיסאם מרעאנה, מאמינה בשתי מדינות לשני עמים", אמרה ויינשטיין.

לטענתה סילמן ראתה רק את הג'וב הבא והתעסקה רק במרוץ לשריון. "הם יכולים לשקר – אבל אני הייתי איתם וראיתי", אמרה המנכ"לית. לטענתה, חברת הכנסת סילמן ניסתה לקבל שריון בכחול לבן וביש עתיד, ואם הייתה יכולה – הייתה הולכת אפילו לרשימה המשותפת.

גורמים בימינה מסרו בתגובה כי "סטלה ויינשטיין לא עשתה דבר למען המפלגה, גרפה משכורת פלוס יועצת בסך 30 אלף ש"ח לחודש ולא יותר מזה, חוסר ההצלחה של ימינה הרבה בזכותה. תסכולה מובן מאחר ואביר קארה לא הסכים להתפטר כדי שתיכנס להיות חברת כנסת".

בתוך כך, יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו התקשר ביום שישי לראש ממשלת המעבר יאיר לפיד כדי לברך אותו על כניסתו לתפקיד. "אני רוצה לאחל לך ולכולנו שארבעת החודשים הקרובים יהיו תקופה של שקט ביטחוני", אמר נתניהו.