שרת התרבות לשעבר, ח"כ מירי רגב (הליכוד), התארחה בפסטיבל הקולנוע 'תמוז' שנערך לראשונה בשומרון.

רגב התרגשה להיות חלק מהפסטיבל "שהעוגן שלו הוא קרן הקולנוע שהיו עליה מלחמות רבות. אני מפרגנת ליוסי דגן, כי הוא נלחם לעמוד בקריטריונים כדי שתהיה קרן בשומרון מתוך הבנה שכך נוכל לספר את הסיפור של יהודה ושומרון ושל המתיישבים שלא קיבלו לאורך שנים ביטוי בקולנוע הישראלי", אמרה רגב.

לדבריה, "עכשיו יוצרים מחברים את הסיפור הישראלי ליהודה ושומרון. בעיני רבים המתנחלים הם אנשים שחיים על איזה גבעה ומנותקים ומדובר באנשים שהם גם חלק מהתרבות הישראלית, שבונים את הארץ, שמשלמים מסים והולכים לצבא. גם הם זכאים לצרוך וליצור תרבות כמו כולם".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן מוסיף כי "מדובר באירוע מכונן והיסטורי. ההתיישבות ביהודה ושומרון עולה שלב, כי האמירה הבסיסית היא שהאזור הזו הוא כמו כל אזור במדינת ישראל. כשמירי התחילה עם הקרנות בפריפריה, כל הקולות המושתקים התעוררו. החזון של מירי רגב, יחד עם המקצועיות של מנכ"לית הקרן אסתר אלוש, הובילו למהפכה אמיתית. היום יש מאות סרטים בתהליכי יצירה ביהודה ושומרון וניכר שהרעב היה גדול".

דגן מוסיף כי "כשמירי רגב וחילי טרופר עומדים יחד על במה אחת בשומרון זו אמירה אמיתית שהתרבות בשומרון נמצאת מחוץ לוויכוח הפוליטית. זה מעיד על אופק ועל תקווה. השומרון הופך להיות משהו מאחד ומגבש, זה החל בקולנוע ונמשך בעלייה של אליצור שומרון לליגה הלאומית והשומרון בדרך להפוך לבירת התרבות של מדינת ישראל".