ג'יימי גלר שזכתה לתואר "מלכת האוכל הכשר" היתה במסלול חיים שונה לגמרי עד לפני כעשרים וחמש שנים.

כצעירה יהודייה מבית שאינו שומר תורה ומצוות בפילדלפיה היא חלמה בכלל לרקוד ואחר כך עבדה בעולם התקשורת בערוצים המובילים והמוכרים ביותר.

גלר מספרת באולפן ערוץ 7: "האהבה הראשונה שלי היתה ריקודים. כשהתחתנתי לא ידעתי בכלל לבשל ובעלי מאוד אהב לבשל והוא לימד אותי. אני הייתי באותו זמן מפיקה בערוצים כמו CNN ו-HBO. אחרי עשר שנים שאמרתי לעצמי שצריך להאט את הקצב כי העבודה היא משש מסביב לשעון. רציתי לשנות את הקריירה ואז בעלי הציע שנכתוב יחד ספר בישול ומשם הכל התחיל".

לפני כעשור עשו היא ובעלה עלייה לישראל ואיתה גם השתנה והתרחב מן הקצה אל הקצה מגוון המתכונים שגלר מציעה וגם הטעם האישי שלה. "אני מאוד אוהבת את האוכל בארץ - אני ברומן עם האוכל הישראלי - טחינה, חומוס, סחוג, עמבה, סביח, שקשוקה - כל הבישול שלי השתנה מאז שבאתי לפה".

כמי שמפרסמת מתכונים רבים, אין מתאימה מגלר לענות על השאלה כיצד נולד רעיון למתכון. "אצלי זה קורה כשאני טועמת משהו במסעדה או כשאני רואה תמונה של מנה. זה מה שמתחיל את התהליך היצירתי שלי".

גלר מבקשת בעצם לתת לאנשים את חווית הבישול הטעים אבל לקצר עבורם את התהליך. "כל מה שאני מכינה לא מכיל הרבה רכיבים ולוקח רק כמות דקות להכנה. המתכונים שלי מיועדים למי שלא רוצה להיות שקוע במטבח אלא לבשל טעים ובכיף. אפשר להכין את כל השבת בשעה עם שילוב של כמה מתכונים".

גלר טוענת תמיד שאוכל מייצר חיבורים ויש לה גם חלום בתחום הזה. "אני רוצה לבשל בכנסת גם עם ראש הממשלה וגם עם ראש האופוזיציה ולחבר ביניהם בדרך הזו".