משה גפני
משה גפניצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ביטאון הבית של מפלגת דגל התורה, "יתד נאמן", פרסם הבוקר (שלישי) מאמר מערכת שבו נטען כי המפלגה לא שייכת למחנה הימין או לשמאל, ולא מחויבת לאף אחד מהצדדים.

במאמר נכתב: "היהדות החרדית איננה ימנית ואיננה שמאלנית, היא מונחית דעת תורה. נציגיה יעשו ככל אשר יורוך, בפרט כאשר עמדתם ברורה. בשנת תש"ס, בנאומו המפורסם, הבהיר הרב שך את העמדה החרדית. זה היה לאחר התרגיל הידוע של הניסיון להפלת ממשלת שמיר.

"הכל המתינו למוצא פיו שיורה ללכת עם שמעון פרס, שעמד אז בראש השמאל. אבל הרב שך הפך את קערת דעת בעלי הבתים על פיה. 'לא הולכים עם הקיבוצים אוכלי הדבר אחר שהעבירו את ילדי ישראל על דתם. לא משתפים פעולה עם עוקרי הדת'".

עוד נכתב במאמר כי ''הרבה מין עכורים זרמו בנהרות המעופשים של הפוליטיקה, אבל עמדתה של היהדות הנאמנה לא השתנתה. אנחנו לא שמאל ולא ימין''.

כבר לפני כשלושה שבועות אמרו גורמים ביהדות התורה כי אם בנימין נתניהו לא יצליח להשיג 61 מנדטים בבחירות החמישיות ולהקים ממשלה, הם יחברו למפלגות אחרות בכנסת במטרה לשוב לשולחן הממשלה ולקואליציה.

ההכחשות שלפני האיחודמהצד השני, כאן 11

סקר של "כאן חדשות" ודודי חסיד שפורסם אמש, העלה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום הליכוד היתה המפלגה הגדולה בישראל עם 34 מנדטים.

מפלגת יש עתיד של יאיר לפיד זוכה ב-23 מנדטים, רשימת כחול לבן ותקווה חדשה נהנית מ-14 מנדטים, מפלגת העבודה עם חמישה מנדטים וסירת מרצ עם ארבעה מנדטים.

מפלגת הציונות הדתית של סמוטריץ' ובן גביר מתחזקת ל- 10 מנדטים, רשימת ישראל ביתנו עם חמישה מנדטים, סיעת ש"ס עם שמונה מנדטים, יהדות התורה עם שבעה, הרשימה המשותפת עם שישה ומפלגת רע''מ זוכה בארבעה מנדטים.

מפלגת ימינה בראשות איילת שקד רחוקה מתחת לאחוז החסימה עם 1.9%. גוש נתניהו על פי סקר כאן חדשות עומד על 59 מנדטים.

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו התייחס אתמול לאיחוד הרשימות של בני גנץ וגדעון סער, ואמר: "אנחנו בליכוד לא מתערבים באיך השמאל מחלק את הקולות שלו. המפלגה של גדעון וגנץ רק מחדדת את השאלה בבחירות הקרובות - האם שוב תקום ממשלת שמאל של יאיר לפיד עם האחים המוסלמים והרשימה המשותפת או האם תצביעו לליכוד בהנהגתי ויחד נקים ממשלה לאומית שתחזיר לכל אזרחי ישראל את הביטחון והתקווה''.