מנחם טוקר
מנחם טוקר ערוץ 7

איש התקשורת החרדי מנחם טוקר לא מתכוון להקים מפלגה חרדית אלא להמשיך בעיסוקו העיקר כאיש רדיו.

בעקבות פרסום בחדשות 12 של ההתכתבות בין טוקר ללפיד, טוקר כתב בחשבון הטוויטר שלו: "חברים, אשאר ברדיו בעזרת השם עד גיל 120. באשר לפוליטיקה כמו שעשיתי כל חיי, אצביע אך ורק למפלגות החרדיות הכפופות לגדולי ישראל (ש"ס או ג')".

טוקר הודה כי שקל בעבר להקים "פורום" של אנשי עסקים כדי להילחם בגזירות של שר האוצר נגד הציבור החרדי, אך המיזם לא יצא לפועל. "שקלתי בעבר להקים עם אנשי עסקים פורום כדי לעזור דווקא בתקופה הזאת (ליברמן וכו') לתרבות לרווחה וכו', אבל לא יצא. בכל מקרה...האזנה נעימה וקיץ בריא", איחל טוקר.

בחודש יוני האחרון, בשבוע שבו התפזרה הכנסת ויאיר לפיד הפך לראש ממשלת המעבר, לפיד כתב הודעת וואטסאפ לאיש התקשורת החרדי מנחם טוקר וקרא לו להקים מפלגה חרדית שתתמודד בבחירות הקרובות.

טוקר ולפיד דיברו על כך זמן ממושך. המטרה: להקים מפלגה חדשה של חרדים עובדים שתסיר את החרם מיאיר לפיד ותשב בקואליציה אחת עם מפלגת "יש עתיד".

לפיד כתב לטוקר כי עכשיו בתפקידו כראש הממשלה, הוא מבטיח "למצוא דרכים לכבד אותם'', כשהכוונה היא לציבור החרדי.

פרשן חדשות 12 עמית שחשף את ההתכתבות, אמר כי לפיד רוצה מאוד שיתוף פעולה עם החרדים או אפילו 'מראית עין' לשיתוף פעולה כזה, כדי להסביר שגם לו יש קואליציה שלא כוללת את הרשימה המשותפת.

סגל גם למד מכך שהרב הראשי דוד לאו, לכאורה, בוחש בפוליטיקה, "ושלפיד חושב שזה 'מעולה!!!'. כשהרב הראשי הספרדי עשה פוליטיקה לטובת ש''ס, בקואליציה של לפיד קראו לפטר אותו'', הזכיר סגל.

מלשכת הרב לאו נמסר: ''בעקבות מידע שפורסם הערב בו נאמר כביכול כי הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, היה מעורב בצורה כזו או אחרת בהתארגנות כלשהיא, נבקש להבהיר כי הרב הראשי מעולם לא עסק בפוליטיקה וכי כל שרבוב של שמו לנושא בצורה כזו או אחרת - בשקר יסודו''.