מירוץ הלילה בבירה
מירוץ הלילה בבירה צילום: רונן טופלברג

רק ביום חמישי האחרון אירחה עיר הבירה ירושלים את טקס הפתיחה המרשים של המכביה ה-21 בנוכחות נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, נשיא המדינה הרצוג וראש הממשלה לפיד, וכבר אמש (שני) בשעות הלילה אירחה אירוע ספורט נוסף במסגרת המכביה ה-21, אירוע הספורט הגדול של העם היהודי והשני בגודלו בעולם אחרי האולימפיאדה.

היה זה מירוץ הלילה של המכביה, מירוץ שהתקיים זו הפעם הרביעית ברחובות עיר הבירה.

כ-5,000 רצים לקחו חלק במירוץ הלילה בבירה במסגרת המכביה ה-21, מירוץ שהיה כחלק ממגוון רחב של אירועי ספורט המתקיימים בכל הארץ תחת הכותרת 'ישראל חוגגת ספורט' המיועד לכלל הקהל ולא רק ל-10,000 הספורטאים היהודים שהגיעו מכל רחבי העולם ומלמעלה מ-60 מדינות.

הרצות והרצים חלפו על פני אתריה ונופיה המרהיבים של ירושלים, ביניהם: מוזיאון המדע, כנסת ישראל, האוניברסיטה העברית, גן הוורדים, מנזר המצלבה, אצטדיון גבעת רם ועוד.

המירוץ, אותו ארגנה עיריית ירושלים בשיתוף עם המכביה ובחסות המועצה להסדר ההימורים בספורט 'הטוטו', כלל שלושה מקצים: 5 ק"מ, 10 ק"מ וחצי מרתון – 21 ק"מ.

"אנחנו שמחים על שיתוף הפעולה עם המכביה זו הפעם הרביעית, ומתרגשים להביא את המכביה למקומה הטבעי – עיר הבירה ירושלים", אמר ראש העיר ירושלים, משה ליאון. "הריצה מול הנופים עוצרי הנשימה של הבירה בליווי אלפי הרצים שהגיעו לחגוג את אירועי הספורט הגדולים בישראל, מייצרים אווירה ייחודית השמורה לעיר ירושלים שממשיכה לחבר את יהודי כל העולם ושמחה לתמוך באירועי ספורט ותרבות חשובים כאלה".

"אנחנו מתרגשים מאוד מכלל אירועי המכביה, אבל במירוץ הספציפי הזה יש התרגשות מיוחדת. האווירה המיוחדת של ירושלים מורגשת בכל פינה בה עובר מירוץ בלילה ואנחנו שמחים על שיתוף הפעולה הפורה עם עיריית ירושלים" מסר רואי הסינג, מנכ"ל המכביה ה-21, "בימים אלה מתקיימים אירועי ספורט בכל רחבי הארץ ואנחנו מזמינים את כלל עם ישראל לצאת ולחגוג ספורט באירועים המיוחדים".

מנכ"ל הטוטו בפועל מאיר ברדוגו הוסיף: "זו חוויה מדהימה לקחת חלק במרוץ הלילה מכביה ווינר ירושלים בהשתתפות אלפי רצים מהארץ והעולם, ועל רקע הנופים הקסומים והמונומנטים ההיסטוריים של העיר. זה מרגש לראות איך אירוע ספורט הופך לאירוע ציוני ברמה הלאומית המחבר אליו יהודים מהתפוצות, ומספר באופן חווייתי את הסיפור של מדינת ישראל".