שגריר ארצות הברית בישראל, טום ניידס, שלח היום (שלישי) סרטון וידאו מרגש לזמרת יובל דיין, אחרי סערת אי לחיצת היד לנשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בטקס קבלת הפנים בירושלים.

"היי, כאן טום ניידס, אני רוצה לשלוח מסר יובל, שהופעת עם נשיא ארצות הברית והנשיא הרצוג", אמר השגריר האמריקני בסרטון שיובל דיין העלתה לחשבון האינסטגרם שלה.

השגריר ניידס המשיך: "עשית עיבוד יפהפיה, של Let It Be, והנשיא היה אסיר תודה בשם האנשים בישראל ובארצות הברית. ותודה לך, שהיית נאמנה לאמונה שלך, תודה בשם העם האמריקני על שירתך היפהפייה".

דיין שסירבה ללחוץ את ידו של ביידן משום שהיא שומרת נגיעה מסרה: "תודה עצומה לכל התומכים. מוחלת בלב שלם לכל המלעיגים. לכל מי שדאג לכבוד נשיא ארה"ב, הנה התשובה שלו אליכם. אפשר לחזור לשמוע את 'לו יהי'".

הזמר והשחקן רן דנקר שהופיע לצידה של יובל דיין בקבלת הפנים לנשיא ארה"ב ג'ו ביידן בבית הנשיא, הציג בתחילת השבוע את הזווית שלו לתקרית שאירעה על הבמה, במהלכה דיין לא לחצה את ידיו של ביידן והסבירה שהיא שומרת נגיעה.

''לא יכול שלא להתייחס למתקפה שיובל דיין עוברת בימים האחרונים'', כתב דנקר. ''אז אתן רגע את נקודת המבט שלי כמי שהיה הכי קרוב כל אותם חזרות ורגעים מרגשים יחד על הבמה''.

דנקר מודה שלא הכיר את דיין באופן אישי לפני האירוע הממלכתי, "הכרתי אישה חכמה, מצחיקה, יפה, מוכשרת, ובעיקר לב ענק צנוע מתחשב ואוהב שרק מחפש לעשות טוב בעולם.

"יובל עדכנה את כל מי שיכלה במשך יומיים שהיא שומרת נגיעה והיה חשוב לה שזה יגיע לכל אחת ואחד בצוות ההפקה של בית הנשיא שהקיף אותנו. אין ספור פעמים שמעתי אותה מוודאת שזה עובר לצוות האמריקאי וממנו לכבוד הנשיא''.

משם, הסביר דנקר, ''זה כבר לא היה בשליטה שלה. כשכבוד הנשיא קם לעברנו מיד שלחתי יד והסברתי שיובל שומרת נגיעה וכך גם נשיא המדינה, ביידן קיבל בהבנה וחיוך הודה לנו על השיר וזהו כך זה נגמר בשלום וקבלה.

''אתם יכולים להסכים או לא להסכים עם הבחירה שעשתה. אפשר גם לדון בזה. אבל הדריסה האגרסיבית על המקלדת וההשתלחות חסרת המעצורים ברשת, ובעיקר של הגיבורים המסתתרים.. פשוט לא מתקבלת על הדעת''.

רן דנקר פנה ישירות ליובל דיין והוסיף: ''יובל אהובתי, אני התרגשתי מכל שניה איתך. את הפרטנרית המושלמת. את אמן חד פעמי ואני מחכה לשיר איתך שוב ביחד''.