גרשון מסיקה
גרשון מסיקה צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ראש מועצת שומרון לשעבר גרשון מסיקה מתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת הבאה כנציג מחוז יהודה ושומרון. בראיון לערוץ 7 הוא מספר על ההחלטה לשוב לעשייה הציבורית והפעם בזירה הארצית.

"הקב"ה סידר לנו שנת לימוד מאסיבית למה שקורה אם השמאל שולט במדינה", אומר מסיקה הרואה בהתנהלות ממשלת בנט-לפיד כ"מתכון ישיר לאבדן המדינה". משום כך הוא סבור ש"כל מי שיכול להירתם צריך להתגייס כדי שהימין יחזור לשלטון".

"השמאל גם נתן לנו קורס מזורז באיך צריך לשלוט. אני מקווה שהפעם כשהימין יחזור לשלטון ידעו איך לשלוט, כמו שהשמאל שלט בשנה הזו, לשדד מערכות ולהחזיר את המדינה למסלולה התקין והשפוי מהניסויים בבני אדם שביצעו בנו והובילו כמעט לחורבן המדינה".

באשר לו עצמו כמי שבוחר לפנות להתמודדות זו הוא אומר: "מאז שחר ילדותי תמיד הייתי איש ציבור, עוד לפניש הייתי ראש מועצה. ארץ ישראל יקרה לי ויו"ש יקר לי במיוחד ואני חושב שאוכל לתרום מניסיוני העשיר ומיכולותיי כדי לקדם את ארץ ישראל ובמיוחד את יש"ע", אומר מסיקה ומדגיש שאינו רוצה לדבר סרה במי מהמועמדים האחרים בליכוד ולכן לא יעסוק בשאלה אם אינו סומך על אחרים שיעשו את העבודה הפוליטית מתוך אותם עקרונות בהם הוא מאמין.

לנוכח דבריו אלה שאלנו את מסיקה היכן היו נבחרי הליכוד אתמול במבצע ההתיישבות? מסיקה משיב בהתייחס לו עצמו ומספר על נוכחותו בעליה הסמוכה לברקן ועל העימות האישי שלו מול המשטרה במקום. האם לא מדאיג לראות שחברי כנסת של הליכוד לא נכחו במקום והסתפקו בציוצים? לדבריו אכן היו צריכים להיות אך נכון לשאול זאת אותם.

על מה שניתן ללמוד משנת שלטון השמאל ביקשנו ממסיקה להרחיב ולדבריו הדוגמאות לכך רבות. "השמאל הראה לנו שהמנהיגים מחליטים הפקידים מבצעים מדיניות, ומי שלא מבצע לא יהיה שם. הבוחרים בוחרים הנהגה שלא תהיה מובלת על ידי פקידים. לא היועמ"שים יובילו את המדינה אלא רק ייעצו ולא יחליטו. נתחיל בתיקונים במערכת המשפט, בנושא המינהל האזרחי שמאפשר לערבים לבנות חופשי ואם יהודי מנסה להניח אבן כולם עליו. הם לימדו אותנו איך לנהוג. האדם המסוכן במדינה הוא בני גנץ. הוא נמר בתחפושת של כבש. הוא שמאלן ללא מעצורים לקידום מדינה פלשתינאית. הוא רומס כל כלל וכל חוק כדי לממש את מה שהוא מאמין בו. הוא השמאל שבשמאל", קובע מסיקה ודוחה את הניסיונות של גנץ להציג עצמו כמרכז.

אם כן, שאלנו, איך קורה שאדם כמו גדעון סער חובר אליו למפלגה אחת על אף שהוא רואה בעצמו כאיש ימין? "לצערי הרב אפשר להגיד על גדעון סער שהנקמנות האישית גוברת על האידיאולוגיה. הייתי מצפה מגדעון, כמי שאני מכיר את עמדותיו היטב, לשים את האגו בצד ולהתגייס לטובת הימין. יש אנשים כמו אולמרט ששינו את עמדתם וזו זכותם, אבל שלא יקראו לעצמם ימין. מי שהיה שותף לממשלה הזו בשנה האחרונה לא יוכל לקרוא לעצמו ימין. נקודה. ראינו מה עשו הערבים וזה היה פרומו למה שהם יעשו אם כוחם יעלה ומי שהיה שותף איתם פסול לכל הנהגה במדינה".

"לא מוכרים את מדינת ישראל בגלל נקמנות אישית", אומר מסיקה בהתייחס להתעקשותו של גדעון סער לדרוש מהליכוד להחליף את העומד בראשו.

על בני גנץ שאלנו איך יתכן שאדם המוגדר בפיו כשמאל שבשמאל היה שותף לקואליציה בראשה עמד נתניהו ויתכן שעוד תהיה חבירה של השניים לשיתוף פעולה פוליטי בעתיד.

"אני חושב שבשנה האחרונה הוא גילה את עורו האמתי. כשהוא היה תחת נתניהו הוא היה קורקטי, אבל כעת הוא פרק כל גדר והפעיל את כל מערכות הצבא הממלכתי ואת המנהל האזרחי כדי לשרת את המדיניות שלו וגילה את פרצופו האמתי, שמאל שבשמאל ולכן כל מי שטובת ארץ ישראל יקרה לו צריך להתרחק כמטחווי קשת מבני גנץ".