משה בנדק
משה בנדק צילום: איסטוק

איש העסקים משה בנדק משחזר בראיון לחדשות 12 את חטיפתו בידי גורמים עברייניים בברזיל.

ביום חמישי בשעה 14:00 בצוהריים יצא בנדק ממשרדו בסאו פאולו, בדרך לארוחת ערב שתכנן עם בתו. בנדק לא הגיע לארוחה ואז התברר כי בנדק נחטף בידי עבריינים מקומיים.

"הם העבירו אותי למושב האחורי וכדי שאני אהיה בשליטה שלהם, עם האקדח הוא נתן לי מכה בראש וירד לי הרבה דם" הוסיף ואמר "התחילו לרדת לי טיפות דם מהפנים, ירד לי דם על הבגדים שלי ואז אמרתי 'אוקיי אני עכשיו בידיים שלהם' ובוא נראה לאיפה אנחנו הולכים מפה".

החוטפים הובילו את בנדק סביב מגרש והכניסו אותו לבית נטוש. "להפתעתי אני יוצא מהאוטו מלא דם, ואני רואה מולי מגרש טיפוסי ברזיאלי עם ילדים משחקים כדורגל. והם מובילים אותי מסביב למגרש לבית הרוס כזה, שמים לי את הראש למטה ומכניסים אותי לחדר. מושיבים אותי בכיסא ומיד מוציאים לי את הנעליים ושמים לי משהו כדי שלא אוכל להזיז את הידיים, שמו לי מסכה על הפנים כדי שלא אוכל לראות".

"הבנתי מהם שלהרוג אותי זה בעיה בשבילם. מצד שני, ראיתי אנשים עם סמים, חזקים וכשמכוונים עם אקדח על הראש שלך אז כל טעות יכולה להיגמר במוות. וגם כשהם עצבניים - עצבנות, סמים, לחץ ואקדח זה לא הולך ביחד. והבנתי שאני בפיקוח נפש של ממש".

לאחר קרוב ל-20 שעות קשות מאוד, שוחרר בנדק ועזב את הדירה אליה הובהל בכוח. "אם יש דבר אחד חיובי בכל הסיפור הזה הוא לכמה אנשים היו חשובים החיים שלי. זה נותן לנו כוח להמשיך את החיים ולעשות דברים טובים".