ראש המועצה האזורית נחל שורק שי רייכנר התארח באולפן ערוץ 7 וחשף את מה שמותר להגיד על המבצע הדרמטי לשחרורו של משה בנדק, תושב יד בנימין שנחטף בברזיל ושוחרר לאחר פעילות מאומצת שגם רייכנר היה שותף לה.

"בברזיל מאוד מקובל היום לחטוף אנשים לזמן קצר. מבינים שהטלפון הסלולרי הוא סוג של ארנק לכל דבר ועניין. הם תופסים אנשים שנראים אמידים שהולכים עם מכשיר סלולרי ועד שהחטופים מבינים מה קורה מוציאים מהם כסף ובשלב הבא מנסים לסחוט גם את בני המשפחה אם זה מתאפשר", מספר רייכנר.

לדבריו, "משה בנדק הוא איש עסקים הפועל בברזיל. הוא נתקל בביש מזל ונתקע בפקק. כנופיה השתלטה על האוטו שלו מהר מאוד ואז באיומים והפחדות לקחו אותו למקום מסויים והתחילו תהליך של לנסות להוציא דברים מהמכשיר שלו. הוא היה זהיר ולא היה הרבה מה להוציא, אז החלו להפעיל לחץ על אנשי קשר שהיו בטלפון".

"מהרגע שהוא לא הגיע הביתה, הבת שלו הבינה שמשהו לא טוב קורה והעירה את אמא שלה בארץ ומשם התחלנו לראות איך אפשר לסייע. גם משטרת ישראל, גם משרד החוץ והרבה אנשים פרטיים נרתמו מאוד מהר. הרוח היהודית והאחווה הישראלית עובדת חזק. בברזיל יש משטרה שמאוד מנוסה בדברים האלה וברגע שהם נכנסו לעניינים הם סייעו באופן משמעותי", מוסיף רייכנר.

רייכנר גאה בתושבי מועצת נחל שורק ומגלה שהיא נקראת גם "עולם התורה בזעיר אנפין". לדבריו ''כל היישובים שומרי שבת, יש לנו יישובים ממה שקרוי 'לייטים' ועד שני יישובים חרדים. מה שמייחד את המועצה זו הערבות הקהילתית והחיבור בין הקהילות וזה נותן לנו הרבה ברכה ודברים טובים שיוצאים מהרצון לסייע ולתמוך זה לזה".

רייכנר מספר כי "יחד עם משרדי הממשלה אנחנו מרחיבים את היישוב יד בנימין בתיאומים ובהסכמה עם המועצות השכנות ויעבור אלינו שטח ממועצת מטה יהודה לשם כך".

ומה התוכניות לעתיד? "אני חושב שאנחנו צריכים להתמקצע ביכולת שלנו להתמודד עם הבעיה הדמוגרפית וגם לראות איך מכינים את המועצה לגיל השלישי".