גיטה חזני מלכיאור
גיטה חזני מלכיאורצילום: Miriam Alster/FLASH90

פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן מתח הבוקר (ראשון) ביקורת על בכיר מח"ש לשעבר משה סעדה שהחליט בימים האחרונות לחשוף עוולות מתקופת עבודתו בפרקליטות ובמשרד המשפטים.

בראיון לרשת ב' אמר ניצן "הוא פוטר אחרי שנים של התכתשות בינו לביני ולמערכת כולה. אדם שיש לו אינטרסים אישיים ופוליטיים יכול להגיד דברי אמת, אבל צריך להגיד את זה. אתה לא יכול להציג מצג שווא, השקר צף על פני המים. קל מאוד לעבוד על מי שלא מכיר את העובדות, קשה מאוד לחשוף את האמת".

ניצן התייחס לטענות של סעדה על מינויה של קרן בר לראש המחלקה לחקירות שוטרים במקומו אמר: "לא היה שום קשר בין אלשיך לבינה, הוא לא דיבר איתי עליה מילה וחצי מילה. אני לא מאמין בתזה שכל מי שהוא סגן חייב להיבחר".

עוד נטען כי ניצן גיבה את המפכ"ל לשעבר אלשיך בכמה מקרים שבהם התנהל בצורה שנויה במחלוקת, כדי לגייסו נגד נתניהו. על כך השיב הפרקליט: "יצאתי נגד המפכ"ל במכתב אחרי התקרית באום אל חיראן ונתתי גיבוי מלא למח"ש. אורי כרמל (ראש מח"ש לשעבר) אמר 'תצא לתקשורת' ואמרתי שאני כפרקליט מדינה לא צריך לצאת לתקשורת ולתקוף מפכ"ל כי זה ישמח את כל מי שתוקף את מערכת אכיפת החוק. אלשיך היה מפכ"ל טוב, אבל גם עשה טעויות".

ניצן הגיב בסוף השבוע לטענותיו של בכיר מח"ש לשעבר סעדה וכינה אותו "שקרן ונקמן שפועל מאינטרסים אישיים". בריאיון לדב גיל-הר, תמר אלמוג ויואב קרקובסקי בתוכנית "השבוע" בכאן 11 טען כי ההאשמות של סעדה הן "בליל של שקרים, סילופים, חצאי אמת והזיות".

"הציבור חייב להבין שלא מדובר בפרקליט שסיים את תפקידו, פרש ועכשיו אומר את אשר על לבו", אמר ניצן. "עד 2018 עבדתי איתו המון שנים, היה נהדר. ב-2018 אני וצוות שלם לא בחרנו בו כמנהל מח"ש, פתאום הוא התהפך והתחיל להטיח האשמות וטענות ופתח במלחמה. לפני שנתיים וחצי הודיעו שלא יכולים לסבול בזה יותר, והוא פוטר".