מיכל שיר
מיכל שירצילום: Yonatan Sindel/Flash90

חברת הכנסת מיכל שיר סגמן הודיעה בצהריים (שלישי) כי החליטה לעזוב את מפלגת תקווה חדשה בראשות גדעון סער, ולעבור למפלגת יש עתיד של יאיר לפיד.

שיר אמרה: "אני מסיימת היום תקופה מרתקת עם חברי גדעון סער. נפלה בחלקי הזכות להיות חלק מהמהלך הפוליטי הדרמטי שהוביל לקץ שלטונו של בנימין נתניהו.

''אני מצטרפת היום לראש הממשלה יאיר לפיד ולמפלגת יש עתיד שהיא הכוח הפוליטי המרכזי אשר עומד כחומה בצורה מול מי שמנסה לפרק אותנו מבפנים'', הוסיפה חברת הכנסת שיר.

שר המשפטים גדעון סער נפרד מח"כ שיר בציוץ בטוויטר: "בהצלחה בהמשך הדרך, מיכל!''. שיר היתה מקורבת לסער בשנים האחרונות, עזבה את הליכוד יחד איתו ורצה ברשימת תקווה חדשה בבחירות האחרונות. כעת כאמור היא עוברת למפלגת יש עתיד.

ראש הממשלה ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד מסר: "אני מברך את ח"כ מיכל שיר על הצטרפותה ליש עתיד. מיכל היא חברת כנסת מצוינת וחרוצה עם ניסיון רב. יש לפנינו עבודה רבה. נמשיך לעבוד ביחד לטובת אזרחי ישראל".

בליכוד מיהרו לתקוף. ''מה לא עושים בשביל כיסא?!'', שאלה ח"כ מירי רגב. ''אלה הם האנשים שגדלו בתנועת הליכוד, ערקו ממנה למפלגת מצב הרוח תקווה חדשה. ועכשיו בלי שום בושה הולכים ישירות אל ידיו של יאיר לפיד, טיבי ועבאס. דווקא עכשיו בגלל כל אותן מיכל שיריות, חייבים לבחור רשימה בטוחה. דווקא עכשיו חייבים לבחור אנשים שנאמנים לדרך''.

מהליכוד נמסר בתגובה לדילוג של מיכל שיר: ''אנחנו לא מתערבים באיך השמאל מסדר את הרשימות שלו''.