איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: Tomer Neuberg/Flash90

חבר הכנסת איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) פנה במכתב למ"מ מנכ"ל חברת החשמל רם ארליכמן בעקבות הפסקת חשמל שנמשכה ארבע שעות ברחובות העיר מודיעין עילית.

ח"כ בן גביר מציין כי בעקבות הפסקת החשמל, פנו אליו תושבים רבים והתלוננו כי לא מדובר במקרה יחיד אלא באירוע שכיח בשנים האחרונות.

במכתבו מציין בן גביר: "מיותר לציין את חומרת האירוע, המדובר ביום בו תושבי העיר שרובה ככולה דתית מתכוננים לשבת הקרובה ואין צורך להוסיף בחומרת האירוע".

ח"כ בן גביר נדהם לשמוע מתושבי העיר כי האירוע מתרחש באופן תדיר במשך שנים, אחת לכמה חודשים, והוסיף כי "לא תתכן הפליה של אזרחים במדינת ישראל, תושבי מודיעין עילית זכאים לחיבור רציף לחשמל ללא הבדל מערים אחרות, יש לטפל בבעיה במהירות האפשרית".

בסיום מכתבו ביקש: "לפעול לתיקון דחוף של כל הליקויים בתשתית המביאים להפסקות החשמל המדוברות וכן לדאוג לפיצוי הולם לתושבים על העוגמת הנפש שנגרמה להם".

כזכור, לאחר 11 הפסקות חשמל ביממה בעיר ביתר עילית, ראש העיר מאיר רובינשטיין פנה במכתב לחברת החשמל בה הודיע: "אנו מקימים לשכה משפטית, שתפעל תחת היועץ המשפטי לעירייה, ובה ירוכזו כל פניות התושבים על הנזקים האדירים שנגרמים להם בשל הפסקות החשמל. לא נוכל לשתוק עוד מול ההתנהלות השערורייתית הגורמת נזקים ישירים לתושבי העיר".

מחברת החשמל נמסר בתגובה לעיריית ביתר עילית: "התקלה האחרונה הינה תקלה נקודתית שחזרה על עצמה בימים שישי וראשון החולפים, אותרה וטופלה. חברת החשמל מודעת לחשיבות אספקת חשמל ללקוחותיה ומצרה על אי הנוחות הנגרמת בעטיין של הפרעות ברשת החשמל. יחד עם זאת, לאור מורכבות הרשת, לא ניתן להבטיח אפס תקלות בכל הזמן".

"אנו עובדים באופן צמוד עם הנהגת העיר וקיים ערוץ דיווח מהיר לנציגי העירייה בו מעדכנים נציגי חח"י את נציגי העירייה בקרות אירוע, וכך היה אף באירועים האחרונים. בימים שישי וראשון החולפים היו תקלות בקו אספקה אחד, ולאחר איתור נמצאה תקלה נקודתית בתחנת טרנספורמציה פנימית (ת"ט תלמוד), וניתן מענה זמני להחזרת אספקת החשמל ללקוחות במהירות האפשרית, תוך ביצוע הסטות עומסים".

"אמש הוחלף הציוד התקול לציוד חדש והעבודות הסתיימו. ככל שנגרמו נזקים ללקוחות, הם מוזמנים לפנות לחברה לבדיקת זכאותם לפיצוי, בהתאם לאמות המידה שקובעת רשות החשמל. אנו עושים כל שלאל ידינו כדי לספק חשמל אמין ומתנצלים על אי הנוחות שנגרמה לתושבים, אך כאמור לא ניתן להבטיח אפס תקלות בכל רשת חשמל".