כלא
כלא צילום: איסטוק

המחבל מחמוד עטאללה, שעומד במרכז פרשת "הסרסור בסוהרות", ביקש מנציגי שירות הביטחון הכללי ששוחחו עימו סיוע בשינוי סעיפי האישום נגדו, כך שעבירות המין שמיוחסות לו בכתב האישום יומרו בעבירות אלימות. כך נודע ל-ynet ו"ידיעות אחרונות".

על פי הדיווח בעיתון, בין השב"כ לבין עטאללה התקיימו כמה פגישות במהלך השנתיים האחרונות. במהלך אחת הפגישות ביקש עטאללה מנציגי השב"כ שיעזרו לו בשינוי סעיפי כתב האישום שהוגש נגדו לבית משפט השלום בנצרת, כך שעבירות המין - שנחשבות לדבר בזוי בכלא - יוחלפו בסעיפים של עבירות אלימות. נציגי השב"כ סירבו לבקשתו.

עוד נודע כי למערכת הביטחון היה מידע בדבר אירוע מיני חמור שהתרחש בין סוהרת בכלא לבין עטאללה, שאף נשאל על כך באחת מאותן פגישות ולא הכחיש. שמה של הסוהרת אף הועלה בפגישה, ובסיומה תיעדו גורמי שב"ס במזכר את הדברים שאמר עטאללה.

גם אנשי השב"כ שנכחו בפגישה תיעדו את הדברים שעלו בה, אך את דבר האירוע המיני שעליו סיפר עטאללה בפגישה גורמי השב"כ לא כללו, כך שבמזכר שנמצא בשב"כ על אודות הדברים שנאמרו באותה פגישה, קיימים רק חלק מהדברים שעלו בה.

בשב"כ הכחישו אתמול בתוקף את הטענות: "הנושא נבדק מול עובדי שב"כ שנכחו בפגישות, מהם עלה כי אין בידי שב"כ, ולא היה, מידע כלשהו הנוגע לחשדות בעבירות מין המיוחסות לאסיר, מעבר למידע אשר היה קיים ברשות הרשויות באותה העת.

"בניגוד לנטען, הדגישו כי במסגרת הקשר עימו לא נמסר להם מידע כלשהו על ידי האסיר בנושא. משביקש האסיר סיוע משב"כ בנושאים פליליים, הובהר לו מיידית שהשב"כ לא יעסוק בשום אופן בנושא החשדות הפליליים נגדו".