אלי אבידר
אלי אבידר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שעות אחדות לאחר שח"כ אלי אבידר השיק את מפלגתו 'ישראל חופשית', הוא ספג ביקורת חריפה מהעמותה החילונית העונה לשם הזה שהבהירה כי תיאבק נגד השימוש בשמה.

בפוסט בדף הפייסבוק של העמותה נכתב: "כנראה שאזלו השמות המקוריים למפלגות, אם ח"כ אלי אבידר נזקק דווקא לשם שלנו, מכל צירופי המלים בעברית, ככינוי למפלגתו החדשה. אנחנו כאן כדי להזכיר: ישראל חופשית היא עמותה רשומה שפועלת בזירה הציבורית מאז שנת 2009 וגאה לקחת אחריות על שינויים מרחיקי לכת בתחום הדת והמדינה".

בדבריהם איימה העמותה להיאבק בח"כ אבידר ולמנוע ממנו להשתמש בשמה: "ישראל חופשית יש רק אחת, ואנו נפעל בכל דרך חוקית כדי למנוע את השימוש הנצלני והפסול בשם שבנינו בעמל רב, לאורך שנים, לצרכי הישרדות פוליטית".

גם יו"ר 'מרצ', שר הבריאות ניצן הורוביץ הצטרף לביקורת וכתב: "לפני 13 שנה ייסדתי את "ישראל חופשית" למאבק בכפייה הדתית. בשנים של פעילות נמרצת בהנהגת מיקי גיצין ואחריו אורי קידר, התנועה צברה פעילים מסורים והצלחות רבות. אני גאה בה מאוד. תמוה שאלי אבידר ידידי נוטל את השם שלה למפלגתו החדשה. הוא איש יצירתי ואני משוכנע שהוא יכול למצוא שם משלו".

השבוע הוגשה לרשם המפלגות רשימת מפלגה חדשה בראשותו של חבר הכנסת אלי אבידר תחת השם 'ישראל חופשית'.

הרשימה הסופית תיחשף בסמוך למועד הגשת הרשימות. נמסר כי ''המפלגה תקדם את חוקי הנאשם, שינוי שיטת הממשל, חוזה חדש עם האזרח, טוהר מידות ותלחם על זכות כל אזרח להתקיים בכבוד ולחיות על פי דרכו''.

ח"כ אלי אבידר אמר כי "כל המתקרנפים שסירבו להעביר את חוק נאשם בפלילים, גרמו להפלת ממשלת השינוי והמשיכו את מדיניות רמיסת זכויות האזרח של ממשלות נתניהו. הם ישלמו על זה בקלפי. זהו מחדל, אשר גורם לקבוצה עצומה בקרב בוחרינו לאובדן אמון".