הדס שון לוי
הדס שון לוי צילום: מוקי שוורץ

מי אני: הדס שון לוי, בת 34, נשואה לגידי + 3.

מקום מגורים: ירושלים.

מתמודדת במפלגת: הליכוד.

עבר ציבורי: יו"ר אגודת הסטודנטים באריאל, סגנית יו"ר צעירי הליכוד, יועצת לשרים בממשלה ולבכירים במגזר הציבורי.

מה הדבר הראשון שתרצי לעשות בכנסת הבאה? הקמת ועדת חקירה ממלכתית לכל הכשלים שהתגלו בפרקליטות: פרשת הסוהרות, מותו של אהוביה סנדק, וכמובן התיקים שנתפרו לבנימין נתניהו. במהלך משלים יש להעביר את פסקת ההתגברות תוך 100 ימים כדי לסיים את הוצאת המסתננים ולהעביר שוב את חוק ההסדרה כדי לדאוג להתיישבות הצעירה. דבר אחרון - החזרה מיידית של הבגרות בתנ"ך ושינוי מתכונת הלימודים - במקום ללמוד על 'רמזים מטרימים' יש ללמד את סיפורי התנ"ך כדי שכל יהודי יכיר אותם.

לא מתחילה את הבוקר בלי? חיבוק מהילדות שלי והבנה שבשבילן ובשביל דור העתיד הזה אני נלחמת.

למה דווקא במפלגה הזאת? המפלגה הגדולה, הדמוקרטית והלאומית ביותר בישראל. המקום היחיד שבו ניתן למצוא את כלל חלקי החברה הישראלית מעל במה אחת. יש לנו את המנהיג הטוב ביותר, נבחרת מצוינת, ובעיקר - כדי לקדם מהלכים לטובת המחנה הלאומי חייבים לעשות זאת מתוך הליכוד.

איך היית מגדירה את עצמך במשפט אחד? אישה עם דרך. מקפידה ללכת בדרך של אמי סימה ז"ל ואבי עמרם שיבדל לחיים ארוכים. דרך של יהדות וציונות, ארץ ישראל, הרב קוק וז'בוטינסקי.

איך נראה שולחן השבת שלך? הזמן שיש לי בו הכי הרבה נחת. אני מאוד אוהבת שכל המשפחה שרה יחד זמירות שבת לכן אני מקפידה לשלב אותם בסעודה בסמוך לדבר התורה.

מתי פעם אחרונה בכית ובגלל מה? לאחר מות אימי שנפטרה לאחר מאבק ממושך במחלה הארורה לפני כשנה. אמא שהיתה לי לעמוד האש הייתה אישה עם אהבת חסד ואהבת התורה ואני משתדלת ללכת בדרך בה חינכה אותי.