הערכת מצב
הערכת מצב צילום: דובר צה"ל

ארגון הטרור חידש את הירי הערב ולאחר צאת השבת בשעה 21:00 נורו מטחים כבדים מרצועת עזה לעבר יישובי העוטף, שדרות ואשקלון.

רקטה פגעה בחניית מועצת שער הנגב. קודם לכן מספר רב של מטוסים ומזל"טים תקפו ברצועה בניסיון למנוע את הירי.

מטח ירי כבד נורה לפני יציאת השבת מרצועת עזה לגוש דן. אזעקות נשמעו בסביבות השעה 18:00 בדרום תל אביב, בת ים, חולון, אזור וראשון לציון.

מערכת כיפת ברזל הופעלה במרכז, ויירטה שתי רקטות בשמי בת ים. שתי רקטות נוספות נפלו בים סמוך לתל אביב. לפי שעה, לא דווח על נפגעים או נזק כבד.

במקביל, צה"ל ממשיך לתקוף יעדים של הג'יהאד האסלמי ברחבי הרצועה. על פי דיווחים פלסטיניים, מתחילת מבצע "עלות השחר" ועד כה נהרגו 15 איש בתקיפות צה"ל. לפחות מאה איש נפצעו בינוני-קשה בהתקפות צה"ל, כך מסרו הפלסטינים.

זירת הנפילה באשקלון דוברות המשטרה

משעות הבוקר המטחים מתחדשים מעת לעת לעבר היישובים במועצות אשכול, שער הנגב, חוף אשקלון ושדרות, ואזעקות נשמעו גם באזור אשקלון, נתיבות ובשפלה. באחד המטחים שנורו הערב רקטה נפלה סמוך למבנה באשקלון, ולא נרשמו נפגעים באירוע.

נכון לשעה 18:00 הערב, 350 שיגורים מרצועת עזה לעבר ישראל זוהו מאז שהחל מבצע "עלות השחר". 94 מהם נפלו בשטח הרצועה, 29 נפלו בים ומערכת כיפת ברזל יירטה 160 מהם. מערכת כיפת ברזל שומרת על 96% יירוט.

רה"מ לפיד יכנס את הקבינט המדיני-ביטחוני הערב בשעה 22:30 בקריה בתל אביב. ראש האופוזיציה נתניהו ייפגש מחר עם לפיד, יחד עם המזכיר הצבאי אבי גיל, כדי לקבל עדכון ביטחוני.

מוקדם יותר, רקטה נפלה במועצה האזורית אשכול, ואדם נפגע קל מרסיסים ונזק נגרם במקום.

הערכת מצב ביטחונית בקריה לע"מ

לאחר מכן, נפצעו שני חיילים שהגיעו לטפל בנפל של פצמ"ר שלא התפוצץ בעוטף ונפגעו מרסיסים של רקטה שנפלה באזורם. רסיסים של מיירט נפלו באחת השכונות בשדרות, אין נפגעים. עם זאת, נזק רב נגרם לבית בעיר שנפגע מרקטה.

בתגובה לירי הרקטות, דובר צה"ל הודיע כי חיל האוויר תקף שני מחסני אמל"ח ימיים שמוקמו בבתים של פעילי הג'יהאד, וכן כי מסוקי קרב ולוחמי מגלן תקפו ארבע עמדות צבאיות של הארגון ושני מחסני אמצעי לחימה.