הרמטכ"ל בתא תקיפה במרכז האש בפיקוד הדרום
הרמטכ"ל בתא תקיפה במרכז האש בפיקוד הדרוםצילום: דובר צה"ל

מפקד אוגדת עזה, תא"ל נמרוד אלוני, אמר במוצאי שבת כי המטרה של מבצע "עלות השחר" היא לנטרל את האיומים של הג'יהאד האיסלאמי לירות טילי נ''ט ולהוציא לפועל פיגועים נגד ישראל.

תא''ל אלוני אמר לכאן 11 כי "למבצע יש מטרה אחת ברורה - להפסיק את האיום. אם הג'יהאד ינצור את האש, האירוע יהיה מאחורינו. חמאס לא חלק מהעניין, לא מזהים כרגע היערכות שלו. המבצע הוא מול איום של הג'יהאד האיסלאמי. כל ראשי הארגון על הכוונת שלנו. כשנבין שהאיום הוסר נחליט אם לסיים את המבצע".

גם בשעות אלו נמשכות תקיפות צה''ל ברצועת עזה בתגובה לשיגור יותר מ-350 רקטות לעבר ישראל. הפלסטינים מדווחים כי צה''ל חיסל שישה מחבלים, חברי חוליית שיגור רקטות, בתקיפה מהאוויר בג'בליה.

הערכת מצב ביטחונית בקריהלע"מ

במטח האחרון ששיגרו מחבלי הג'יהאד האיסלאמי התפוצצה רקטה בשטח פתוח סמוך למפעל שטראוס בשער הנגב. אין נפגעים, נגרם נזק למקום.

הצמרת המדינית והביטחונית שהתכנסה הערב בקריה, החליטה לפתוח מחר את הר הבית לכניסת יהודים. כניסת חברי הכנסת תהיה כפופה לאישור המשטרה. ח"כ איתמר בן גביר כבר הודיע שיתייצב בבוקר בשערי הר הבית.

בפעם הראשונה, ראש הממשלה לפיד ייפגש מחר עם ראש האופוזיציה בנימין נתניהו לפגישת עדכון ביטחוני. נתניהו ביקש תדרוך מהמזכיר הצבאי, לפיד הזמין אותו לשיחה בנוכחותו. הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס בשעה 22:30.

תיעוד חיסול בכיר הג׳יהאד האיסלמידובר צה"ל