אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: istock

במשרדי לה"ב 433 נערך עימות בין חיילת ששירתה בשב"ס בכלא גלבוע לבין מחבל שעל פי החשד תקף אותה מינית בכלא בזמן השירות.

במהלך העימות, הטיחה בו החיילת כי אנס אותה מספר פעמים, תוך שקציני הכלא מגבים אותו, ותוך שהוא הילך עליה אימים ואיים עליה שחייה בסכנה.

היא הוסיפה שהוא שיקר, פגע בה והרס את חייה.

המחבל טען בעימות שיחסי המין התקיימו ביוזמתה של הילה. לדבריו הדברים נבעו מתוך קנאה שלה בשאר הבנות "בהן הוא כן נגע". והוא נכנע לדרישתה.

עו"ד קרן ברק, המייצגת את החיילת מסרה: "לאחר העימות הסוער במיוחד, הילה מרגישה חזקה אחריי העימות, שיכלה סוף סוף לעמוד אל מול האנס שרצח את נפשה בכלא ולא לחשוש ממנו יותר. יש לזכור שמדובר במחבל אשר יושב מאסר עולם על עבירות ביטחוניות קשות כנגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל. מחבל אשר הנהיג את כל המחבלים בכלא ולדבריי כל הסוהרות שהתלוננו, שלט בכלא גלבוע במפקדיו בקציניו ובסוהרים ביד רמה וללא עוררין. מדובר באדם מסוכן ומניפולטיבי אשר הפעיל מסכת אימה על הסוהרות וביניהן הילה".

"עצוב שרק עכשיו עומדת אישה שנאנסה במסגרת מילוי תפקידה במדינת ישראל אל כול המערכת ונאלצת להילחם על צדקתה. מדינת ישראל וכל הגורמים כשלו בטיפול בנעשה בכלא גלבוע בזמן אמת כאשר התלוננו הסוהרות ועסקו בטיוח הפרשה במשך שנים. כולי תקווה שיעשה פה צדק היסטורי לעוול שנגרם להילה ולשאר הסוהרות. מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה לטייח את הפרשה ולהאשים את הסוהרות במה שנעשה כאשר כל המפקדים המעורבים בפרשה יוצאים ממנה נקיים. לא אשקוט ולא אנוח עד שכל המעורבים בפרשה יועמדו לדין וישלמו את המחיר של הפקרת החיילות הללו בידי מחבל".