שאול כוכבי ז"ל
שאול כוכבי ז"לצילום: באדיבות המשפחה

עשרות בני אדם ליוו אתמול (ראשון) למנוחות את שאול כוכבי ז"ל, אביו של הרמטכ"ל אביב כוכבי, בבית העלמין בקריית ביאליק.

בהלוויה השתתפו בני משפחה וחברים, שרים וח"כים בעבר ובהווה, חברי פורום מטכ"ל, נשיא המדינה לשעבר ראובן ריבלין וראש המוסד דדי ברנע.

אלי דוקורסקי, ראש עיריית קריית ביאליק, אמר כי ''שאול נמנה עם דור בוני הארץ, אדם שוחר תרבות ודעתן. תושב ותיק של עירנו עד יומו האחרון''.

לפי הדיווח ב'ידיעות אחרונות' הרמטכ''ל אמר בהלווית אביו: "אני נושא עמי את צער הפרידה כבר שבועות רבים, אבל זה צער שהופך לסיפור על חיים טובים, מלאים ועשירים שהיו לך אבא".

אביב כוכבי סיפר: "החודשים האחרונים העניקו לי שיעור מאלף. מצבך הרפואי התדרדר ואני עמדתי משתאה מיכולתך להיות מפוכח וריאלי, ענייני ועצוב, מוחזק ומהוגן. עמדתי משתאה מהכושר שלך להכיל, לסבול בשקט, להתבייש בשקט, לשמור על זקיפות קומה והגינות. יש לזה שם. זה נקרא אצילות, והיא נצרבת בי כשיעור האחרון מעכשיו לעולמים".

אביב כוכבי
אביב כוכביצילום: דובר צה"ל

שאול כוכבי נפטר ביום חמישי האחרון בגיל 89. הוא נולד בקרית חיים ב-1933 ובה גדל. בנערותו היה חניך ומדריך בנוער העובד. שאול הצטרף להכשרת הנח"ל בקיבוץ ארז שבעוטף עזה, שם הכיר את רעייתו ריבה.

השניים נישאו ועברו לגור בקרית ביאליק , ובה גידלו את שלושת ילדיהם - הבת טל (64) והבנים אביב (58) וזהר (52). ריבה ז"ל שנפטרה בשנת 2013, היתה מורה לחינוך גופני, והשניים התגוררו בעיר עד יומם האחרון.

המשפחה סיפרה כי "שאול היה איש ספר, שוחר תרבות, מוסיקה ואמנות. כמו כן, למד כלכלה והיה בעל חברה לציוד טכני".