רביב דרוקר
רביב דרוקרצילום: חזקי ברוך

איש התקשורת רביב דרוקר פרסם מאמר בעיתון "הארץ" שבו הסביר מדוע הוא תומך בחתימה על עסקת טיעון עם בנימין נתניהו שתביא לסיום משפטו.

דרוקר מזכיר בתחילת המאמר כי התנגד עד היום לעסקת הטיעון עם נתניהו ורצה שהמשפט יימשך, "שתישמע העדות של הדס קליין על חזירות המשפחה, שתישמע העדות של ניר חפץ על המשולש שלטון־הון־תקשורת. אמרתי שאחרי הטענות על תיקים תפורים ופוטש משפטי, חשוב שיהיה משפט שלם ובסופו פסק דין, ושהכל יהיה בחוץ".

לצד כל אלו, דרוקר מודאג מהאפשרות שנתניהו יגייס 61 מנדטים, ואז יוביל מהפכה משפטית. "סדר העדיפויות האמיתי שלו: קודם כל ולפני הכל, לחסל את משפטו. זה כמעט טבעי ואנושי".

לדברי דרוקר נתניהו אינו רוצה לסיים את הקריירה המפוארת שלו בכלא. "לכן הוא מוכרח שבן גביר וסמוטריץ' והחרדים יעמדו לימינו. אין שום סיכוי שמפלגה מהצד השני תיתן לו את זה. הוא לא יקפיא את המשפט ביום הראשון. תחילה הוא יעביר פסקת התגברות, יגבה שינויים בדרך שבה שופטים נבחרים, בזכות העמידה, שינויי רוחב.

"הוא ייזום חוק (אולי ייתן לשלמה קרעי את הכבוד ליזום אותו) שמקפיא את כל ההליכים המשפטיים נגד נבחרי ציבור עד תום כהונתם בעבירות שאינן ׳פשע חמור׳ (עשר שנות מאסר ומעלה). זה יאפשר לו לטעון שהוא אינו מבטל את המשפט, מה פתאום, רק דוחה אותו לתום כהונתו. ומכיוון שהחוק הזה לכאורה אינו פרסונלי, גם דוד ביטן יוכל ליהנות ממנו, ואולי גם אחרים.

"בעבור תמיכת בן גביר, סמוטריץ', אריה דרעי ומשה גפני בחוק הזה, נתניהו יהיה מוכן לשלם להם בכל מטבע", מוסיף דרוקר ומפרט; "הרכבת הקלה לא תיסע בשבת, החינוך החרדי יקבל תקציבי עתק שלא יותנו בלימודי ליבה, הבנייה בהתנחלויות תואץ ורעיונות הסיפוח יחזרו. לנתניהו לא תהיה היכולת לומר ׳לא׳ לבן גביר על שום דבר, ובן גביר אינו מתכוון להיות הדובי החמוד, חובב היהודים, שאנחנו רואים עכשיו. הוא יודע לדרוש, ומכיר היטב את פריכותו של נתניהו".