ספורט
ספורטiStock

המודעות לפעילות גופנית עלתה בשנים האחרונות בשל מספר גורמים. בעוד שהמדיה החברתית והטכנולוגיה יוחסו לשינוי זה לא פעם אחת, לא לגמרי ברור מה מניע את המגמה הזאת.

אם כך, כיצד בשנים האחרונות גוברת המודעות לספורט? ככל שהמודעות לפעילות גופנית עולה, כך עולה גם מספר האנשים שמתאמצים להתאמן בכל יום. ניתן לייחס זאת למספר גורמים כמו, העובדה שבימינו קל לגשת למזון בריא ומאוד נוח לעשות פעילות גופנית.

אפשר למצוא מכוני כושר בכל עיר, כולל ביישובים קטנים, כשם שאפשר למצוא מזונות איכותיים ובריאים בכל מכולת. מבחינת כמויות של מוצרי צריכה והנגישות למוצרים האלו, אנחנו בהחלט מסודרים כולנו. לפרטים נוספים הקליקו כעת הילה מלול מאמנת ומדריכת אורך חיים בריא.

הקשר בין המדיות החברתיות להתעמלות גופנית

עם עליית המדיה החברתית והפלטפורמות המקוונות, פעילות גופנית הפכה לנפוצה יותר בשנים האחרונות. כתוצאה מכך, הדבר הוביל לעלייה במודעות אצל אנשים רבים. לאנשים יש בימינו גישה קלה למידע ולגלות איך הם יכולים להיכנס לכושר, מה שכנראה מעודד אנשים להתחיל להתעמל ולבנות תוכניות אימונים פרטניות.

עוד חשוב לא לשכוח, מדיה חברתית היא גם מקור ללחץ, חרדה ובדידות עבור אנשים רבים. עם זאת, אנשים רבים משתמשים בהיבט הזה בתור גורם חיובי ומניע. בעוד שאנשים מסוימים עשויים לחוש בתחושה ש"הדשא של השכן ירוק יותר", הם יכולים לקחת את התחושה הזאת ולהשתמש בה בתור גורם מניע וכזה שגורם להם לקום מהכיסא ולהתחיל להתאמן.

תוכניות הריאליטי לוקחות חלק במגמה?

אין ספק, תוכניות הריאליטי לוקחות או אפילו מובילות חלק במגמה העולמית של הגברת המודעות לפעילות גופנית. תוכניות ריאליטי היו מרכיב עיקרי בתרבות שלנו במשך עשרות שנים, אבל רק לאחרונה הן התחילו להתמקד בספורט.

זה נובע מהפופולריות הגואה של הספורט בחברה והעניין המוגבר בטלוויזיה ובמדיות החברתיות. הרבה אנשים גילו עניין בצפייה בתוכניות האלה כי הן הציגו להם עולם חדש לגמרי. למשל, כל נושא הנינג'ה, מה שנקרא " URBAN NINJA". פעילות זו מבוססת על ספורט שנקרא "פארקור" (Parkour), וזהו סוג של ספורט שהלך והתפתח עם השנים, ומרבית האנשים בכלל לא היו מודעים אליו. סוג זה של ספורט לוקח את האדם לקיצון של הקיצון, מקפיצות מסוכנות, דרך ניתורים שגורמים להחסרת פעימה וכלה בסלטות מטורפות באוויר שנראות מנוגדות להיגיון האנושי.

הרבה יותר קל בימינו להשיג טיפים לפעילות גופנית נכונה

הרבה יותר קל בימינו לקבל טיפים לפעילות גופנית נכונה. ובתוך כך, הצעד הראשון במציאת פעילות טובה הוא להבין מה המטרות שלכם. האם אתם מחפשים לרדת במשקל? להתחזק? לשפר את הבריאות שלכם? את סיבולת לב הריאה שלכם? או שאתם סתם מחפשים ליהנות? לאחר שזה נעשה, הגיע הזמן להבין לאן אתם רוצים להגיע עם הפעילות הגופנית שלכם ואילו פעילויות, שיעורים, קורסים, סדנאות או אמצעים אחרים יעזרו להשיג את המטרות הללו.