חמש כוכבות הסדרה "בנות ברק" שתעלה לאוויר בתחילת השבוע הבא ב'HOT', לא מתיימרות לייצג את המגזר החרדי ומוכנות לספוג גם ביקורת מבית בעקבות השתתפותן בסדרת הטלוויזיה.

אתמול (ראשון), בפרמיירה החגיגית של סדרת הדוקו-ריאליטי החדשה התייצבו כוכבות הסדרה ננה הלפרין, יעל זילברמן, סימי הרשקופ, אסתי סוקולובסקי ועופרה שמעוני.

"אני לא נושאת הדגל של המגזר החרדי על המסך", אמרה הלפרין בשיחה עם ערוץ 7. "אני עושה את השליחות שלי, אני עושה את רצונו יתברך, זה הכל. מי שרוצה לבוא וליטול את הטוב הזה יכול לבוא וליטול, אבל אני לא מייצגת אף אחד".

זילברמן הוסיפה: "אני לא אוהבת את ההגדרה הזאת. אוקי, מקבלת אותה". הרשקופ דווקא השלימה עם המחשבה שהיא מייצגת על המסך את המגזר שממנו היא באה. "זה הלם", אמרה. "ברור שאני מוכנה, מוכנה ומצפה".

בנות הסדרה העידו כי הסביבה הקרובה תמכה בהן לאורך הדרך. "הייתי די מופתעת כי ממש הרימו", סיפרה סוקולבסקי. "אני מאמינה שאותנטיות ואמת זה מצליח. אם אתה הולך עם האמת שלך זה דבר שמצליח".

זילברמן אמרה: "אפילו ההורים שלי, שלא מחוברים לרשתות החברתיות, רוצים לראות ולשמוע. הם שותפים מלאים. לא יכולתי לבקש סביבה יותר תומכת מהסביבה שלי".

לשאלה איזו דמות הצופים הולכים לראות בסדרה השיבה שמעוני: "אישה שלא נחה לרגע. נולדתי ב-24.7 ואני 24/7. עם מלא עשייה, הרבה מכנים אותי בולדוזר. מה שכן יפה לראות, שגם אישה שבאה מבית חרדי וסגור יכולה להצליח וללכת עם השאיפות שלה והרצונות שלה עד הסוף. אבל שוב, לא באתי לייצג ולחנך ציבור חרדי. בכלל".

הלפרין יודעת שבסדרה הצופים יראו צד אחר שלה, שאולי לא רואים ברשתות החברתיות ביום-יום. "יפתיע קצת את הצופים הדעות הקיצוניות שלי, דעות אולי שונות ממה שמתבקש מהמראה".

זילברמן חוותה את הכנסת המצלמות לביתה כדבר שגם יכול להיות מעצים. "אם בהתחלה רעדתי להכניס מצלמה הביתה, השלב היותר מפחיד זה לצפות בעצמי", אמרה. "מלחיץ ומעצים בין היתר. עברתי גם תהליך של מודעות עצמית בתשעה חודשים האחרונים".

כוכבות הסדרה, ללא יוצא מן הכלל, מודעות לכך שהן עלולות לחטוף גם ביקורת. "בשביל זה הגעתי", אמרה סוקולובסקי בחיוך. הרשקופ ציינה: "גידלתי עור של פיל, אני מוכנה לזה. הכל טוב". זילברמן: "לבשתי שכפ"ץ כבר לפני חודש, אני מתמגנת. אני מקבלת גם ביקורת בעמוד האינסטגרם הקטן והחמוד שלי, אז עכשיו זה הולך להיות בבום. אני מתכוננת לחודש וחצי לא קל לטוב ולרע".

לסיום, כשהבנות התבקשו לתת לגולשי ערוץ 7 הצצה קטנה לקטע בסדרה, סוקולובסקי הצליחה בגבורה לא לעשות שום ספוילר אך רמזה שמדובר בסצנה עם כלבים. הרשקופ, בלי להתבלבל, סיפרה את כל הפרטים. צפו