רומא
רומאצילום: ISTOCK

הגלידה והבירה עלו ביוקר: תייר אמריקאי בן 55 נקנס בסכום של 450 אירו על ידי משטרת רומא, לאחר שהתעקש לאכול גלידה ולשתות בירה על מדרגות מזרקה מפורסמת ברובע מונטי ברומא.

בשעת בוקר מוקדמת ביום שבת האחרון ניגשו שוטרים ממשטרת רומא אל התייר שישב על מדרגות מזרקת Fontana dei Catecumeni, אחד מהסמלים החשובים של העיר רומא, כאשר בידיו גלידה ובירה.

השוטרים ביקשו ממנו להתפנות מהמקום, עקב החוק האוסר על שתייה או אכילה על מדרגות היסטוריות בעיר, אלא שהתייר סירב. לאחר ויכוח קצר החליטו השוטרים להטיל עליו קנס בשווי 450 אירו על הפרת החוק המקומי.

החל משנת 2017 מאסר על תיירים ותושבים מקומיים לאכול בעוד הם יושבים על מדרגות של אתרי תיירות מפורסמים. התייר האמריקאי טען כי לא היה מודע לאיסור על פי החוק, אולם לא הסביר מדוע התעקש שלא לעזוב את המקום גם לאחר שהוזהר על ידי השוטרים המקומיים.

מזרקת Fontana dei Catecumeni נבנתה בשנת 1589 על ידי בטיסטה רוסקוני, והמדרגות הסמוכות למזרקה משמשות מקום מפגש פופולרי עבור תיירים וצעירים מקומיים.

זו לא הפעם הראשונה בה תיירים נקנסים על הפרת החוקים שנועדו להגן על האתרים ההיסטוריים ברומא. בחודש יוני האחרון נקנס תייר אמריקאי לאחר שירד במדרגות היסטוריות מפורסמות ברומא על גבי אופנוע, וגרם לנזק של 25 אלף אירו.