חיסון נגד פוליו
חיסון נגד פוליוצילום: פלאש 90

מושלת ניו יורק, קתי הוצ'ול, הכריזה על מצב חירום לאחר שנמצאו הוכחות כי נגיף הפוליו מתפשט במהירות ברחבי המדינה. ההחלטה הגיעה לאחר שבמהלך דגימות מי שפכים בניו יורק וארבעה מחוזות סמוכים נוספים נמצא הנגיף שעלול לגרום לשיתוק.

גורמי הבריאות בניו יורק אמרו כי זיהו פוליו ב-57 דגימות שנאספו ממי שפכים בכמה מחוזות בדרום המדינה בין החודשים מאי לאוגוסט השנה. החשש מפני התפרצות המונית של מגפת הפוליו החלה לאחר שבחודש יולי האחרון נדבק תושב מחוז רוקלנד בנגיף הפוליו, לראשונה מאז 2013.

נציבת הבריאות בניו יורק, ד"ר מרי באסט, אמרה בהצהרה לכל התקשורת כי "בעניין נגיף פוליו, אנו פשוט לא יכולים להטיל את הקוביות ולהמר. אם אתם או ילדכם לא מחוסנים או לא קיבלתם חיסון מעודכן, הסיכון למחלה משתקת הוא אמיתי.

על כל מקרה אחד של שיתוק מפוליו, עשויים להיות מאות אנשים אחרים שנדבקו". צו החירום שהוצא ביום שישי על ידי המושלת קצי הוצ'ול הוא השלישי בניו יורק בשנה האחרונה, כאשר קדמו לו צווי חירום נוספים שניתנו בתגובה למגיפת הקורונה ואבעבועות הקופים.

הצו המכריז על מצב חירום מסמיך עובדי רפואת חירום, מיילדות ורוקחים להצטרף לרשת הספקים שיכולים להעניק את חיסון הפוליו. רשויות הבריאות בניו יורק הודיעו כי השאיפה היא להעלות את אחוז המתחסנים נגד פולין ל-91 אחוזים, בניסיון לעצור את ההתפשטות האפשרית של הנגיף.