למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעהצילום: Yossii Zeliger/FLASH90

משרד החינוך מפרסם את התמונה החינוכית לשנת תשפ"א 2021 ואת נתוני הזכאות לבגרויות.

כל בוגרי כיתה י"ב במועצות המקומיות הדרוזיות בוקעאתה ופקיעין-בוקייעה בצפון סיימו את שנת הלימודים תשפ"א עם תעודות בגרות מלאה, ולכן טיפסו למקום הראשון באחוז הזכאות לבגרות

אחריהם ברשימה היישוב אלקנה בשומרון עם 99.3% זכאות לבגרות, היישוב הדרוזי בית ג'אן עם 99% אחוזי זכאות והיישוב הבדואי כאוכב אבו אל היג'א בצפון, גם הוא עם 99% אחוזי זכאות לבגרות.

רוצים לדעת באיזה מקום היישוב שלכם נמצא? לחצו כאן לנתונים המלאים של משרד החינוך

מנכ"לית המשרד, דלית שטאובר: "פניה של מערכת החינוך מתעצבות ברקמה של ערכים, עשייה חברתית ועשייה לימודית. הם שזורים האחד בשני, מניעים זה את זה ובוראים יחד את המלאכה החינוכית.

''אני רוצה לברך את כל הרשויות, בתי הספר וצוותי החינוך שלנו על העשייה המבורכת שלהם. היא לא קלה ולא פשוטה. היא מאתגרת ועם השנים היא יותר ויותר מורכבת. אבל באמונה יוקדת, אהבה, מסירות אין קץ

''ואורך רוח, אנשי החינוך מצליחים לסלול עוד שביל ועוד דרך ולפרוץ לנתיבים חדשים. הם מפתחים ויוזמים, משנים ומייצרים שדה חינוכי חדש ומתקדם. רבים מהמיזמים החדשניים הוצגו בתערוכה הבינלאומית לחדשנות שאירחה ישראל לפני זמן קצר. ועוד לא תמה המלאכה, היא ממשיכה במאמץ היום יומי להבטיח שכל ילדה וילד יממשו את מיטב הכישורים בהם התברכו. התמונה החינוכית הרשותית והבית ספרית היא מייצגת רק חלק קטן מהסיפור החינוכי והעשייה המפוארת של בתי הספר".

לא פחות מ-10% ממוסדות החינוך שבהם 100% מהתלמידים והתלמידות זכאים לבגרות מלאה משתייכים למרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא. בין היתר בולטת במיוחד אולפנת בני עקיבא אורות מודיעין.

ברשימת המוסדות גם יב"ע מטה בנימין, אולפנת בנ"ע אמנה בכפר סבא, יב"ע אביר יעקב בנהריה, אולפנת בנ"ע בערד ואולפנת בנ"ע נריה שבמטה בנימין.

אלחנן גלט מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא: "לצד ההצטיינות באנגלית ומתמטיקה אנחנו שמחים על הנוכחות הגדולה של המוסדות שלנו בהם 100% זכאות. מדובר בהישג גדול של עבודה חינוכית, סיזיפית, רגשית וערכית כשבדרך על אף הקורונה המורים והמחנכים שלנו לא וויתרו על אף אחת ואף אחד. באותה מידה גם התלמידים והתלמידות לא וויתרו וידעו היטב להיאחז במורים שלהם. תחושת שליחות וסיפוק גדולה ממלאת אותנו היום ושאיפה שבשנה הבאה נגדל אף יותר ברשימת מועדון 100% בזכאות".