פנינה תמנו שטה
פנינה תמנו שטהצילום: Tomer Neuberg/Flash90

שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה (המחנה הממלכתי) השמיעה היום (שני) ביקורת חריפה על ראש העיר שדרות אלון דוידי, שלטענתה מסרב לפתוח מרכז קליטה חדש לעולי אתיופיה בשדרות.

תמנו שטה סיפרה בתדרוך לכתבים כי דוידי ''לא מוכן שנקים בשדרות מרכז קליטה עבור עולים מאתיופיה מבלי להסביר למה. זו גזענות לכל דבר ועניין. זה עצוב מאוד ואלו לא הפנים של שדרות.

''זה שאתה מעוטף עזה לא מותר לך להיות גזען'', המשיכה השרה תמנו שטה, ''לא יכול להיות שדוידי ימשיך לשמש בחבר בנאמנים של הסוכנות היהודית''.

תגובת עיריית שדרות לטענות של שרת הקליטה: ''העיר שדרות מאז ומתמיד הנה עיר שקולטת עלייה ותמשיך לקלוט עולים גם בשנים הקרובות. אנחנו גאים בתושבים הרבים שלנו שהגיעו ממדינות קווקז, בוכרה, אתיופיה וקהילת בני המנשה מצפון הודו וכמובן קהילות אחרות. גם בשנה האחרונה קלטנו פליטים שעלו אלינו מאוקראינה.

''חשוב לציין, בתחילת השנה חנכנו יחד עם השרה תמנו שאטה בית תרבות ליוצאי אתיופיה מכספי העירייה בלבד. עיריית שדרות אף זכתה לפני שנה בדיוק באות עידוד עליה של המחלקה לעידוד עליה בהסתדרות הציונית העולמית ומשרד העלייה והקליטה, שבראשו עומדת השרה תמנו שאטה. לגבי הבניין המדובר, היזם קיבל היתר לבניית דיור מוגן והייעוד התכנוני של המקום אינו מאפשר להפכו למרכז קליטה, כל טענה אחרת שנטענת הנה בגדר הוצאת דיבה.

''על-אף הדברים החמורים שהטיחה השרה בעיריית שדרות ובעומד בראשה, נמשיך לשתף פעולה עם המשרד והממשלה ולעשות טוב למען אלפי העולים שהגיעו לעיר בשנים האחרונות וימשיכו להגיע אליה. אנו ממליצים לשרה תמנו שאטה לעשות פוליטיקה ערב בחירות במקומות אחרים".