נשקו של המחבל
נשקו של המחבלצילום: דובר צה"ל

כוחות צה"ל כיתרו הבוקר (רביעי) בית בג'נין שבו שהה המבוקש רעד חאזם, אחיו של המחבל שביצע את הפיגוע הרצחני ברחוב דיזינגוף בתל אביב לפני כחצי שנה.

בתום חילופי האש הצליחו לוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב לחסל את המחבל יחד עם ארבעה מחבלים נוספים ששהו איתו. מטען שהכינו המחבלים לכוחות הביטחון שפעלו בג'נין התפוצץ עליהם והבעיר את הבית.

מצה"ל נמסר כי המבוקשים היו מעורבים במספר פיגועי ירי בעת האחרונה, בהם פיגוע הירי לעבר טרקטור של משרד הביטחון סמוך לכפר ג׳למה. כמו כן עסקו בהוצאת פיגועים משמעותיים נוספים בתקופה הקרובה.

אח המחבל ומבוקש נוסף שחוסל היו מעורבים במספר פיגועי ירי בעת האחרונה, בהם פיגוע הירי לעבר טרקטור של משרד הביטחון סמוך לכפר ג׳למה לפני מספר שבועות. השניים גם תיכננו להוציא לפועל פיגועים נוספים בתקופה הקרובה.

בנוסף, במהלך הלילה נעצרו על ידי כוחות צה"ל שלושה מבוקשים נוספים שהועברו לחקירה.

צה"ל הרס את דירת המחבל שביצע את פיגוע הירי בתל אביבדובר צה"ל

נזכיר כי בתחילת החודש הרס צה"ל חלקים מביתו של המחבל. במהלך הפעילות התפתחו הפרות סדר אלימות שכללו יידוי אבנים, השלכת בקבוקי תבערה, זריקת מטענים וירי מסיבי לעבר הלוחמים.

הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי - זוהו פגיעות. אין נפגעים לכוחותינו. הפלסטינים דיווחו על הרוג וכמה פצועים בחילופי האש עם הכוחות.

חאזם ביצע את פיגוע הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב בחודש אפריל האחרון, שבו נרצחו תומר מורד, איתם מגיני וברק לופן ז"ל.

המחבל חוסל שעות לאחר הפיגוע לאחר שאותר על ידי השב"כ מסתתר סמוך למסגד באזור כיכר השעון ביפו. הוא נהרג בחילופי אש עם לוחמי שב"כ וימ"מ.