אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: istock

העיתונאי לירן לוי שחשף את פרשיית הסרסור בסוהרות בכלא גלבוע על ידי אסיר ביטחוני הגיב לכוונה לסגור את התיק מחוסר ראיות.

"אני רוצה לבקש סליחה מהחיילת "הילה" שעטאללה אנס בחסות המפקדים בכלא גלבוע", כתב לירן לוי בחשבון הטוויטר שלו.

"סליחה ששיכנעתי אותך להתלונן במשטרה, סליחה שחפרתי לך שחייבים לדווח הכל וסליחה שגרמתי לך להאמין שהצדק יצא לאור! אני בוגר הטיוח של למברגר ביולי 2020. מה בדיוק חשבתי לעצמי? חוץ מעוגמת נפש, לא יצא מזה הרבה", סיים לוי.

עורכת דין קרן ברק שמייצגת את החיילת שנאנסה הגיבה ללירן: "זה לא נגמר עד שזה נגמר! אל תתנצל בשום אופן! אין על מה! התלונה הזאת היא הדבר הכי מעצים שקרה להילה והיא לא מיואשת כלל, להיפך, היא הבינה היום יותר מתמיד, אנחנו הולכים על ועדת חקירה ונגייס את כל המדינה! עשית טוב לירן. החזרת לה את הכבוד העצמי והעצמת אותה. בשם הילה, אני מודה לך".

בהמשך כתב לוי כי "יש דרך אחת להגיע לחקר האמת בפרשת סרסור הסוהרות וטיוח החקירה. רק ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את שב"ס, שב"כ, משטרת ישראל והפרקליטות, תוכל לספק לציבור תשובה ברורה: מי נתן את ההוראה לסרסר בחיילות ומי טייח את הפרשה החמורה. נתניהו, לפיד וגנץ זו החובה שלכם לציבור".

לדבריו, "מי שעוד צריך לבקש סליחה מהסוהרות זה שר הבט"פ לשעבר גלעד ארדן שהפקיר אותן, סירב לפטר את קצין המודיעין למרות הממצאים החמורים ולקח חלק פעיל בטיוח הפרשה ב2018. איך ארדן עדיין שגריר ישראל באו"ם? פוליטיקאי פחדן ולא ראוי!".

בראיון ל'ווינט' הגיבה הילה לדיווחים על סגירת התיק המסתמנת: "אני כל הזמן שואלת את עו"ד קרן ברק שמייצגת אותי - 'זה אמיתי, אני הוזה'? היא עונה - 'זה אמיתי'. קרן ואני לא נוותר על הצדק שלי וגם לא חברותיי הסוהרות, שבהן עטאללה ביצע מעשים מגונים. גם להן מגיע צדק".